Ова е најлуксузниот крузер во светот!#Убав живот
Едноставно прекрасно!

Ова е најлуксузниот крузер во светот!

Крузерот “Seven Seas Explorer” се смета за еден од најлуксузните бродови изградени во историјата. Во неговата изградба се вложени 450…

Џастин Терокс во врска со пријателката на Селена ГомезШоу бизнис и трач
Врска

Џастин Терокс во врска со пријателката на Селена Гомез

Џастин Терокс не тагуваше многу по Џенифер Анистон. Иако вестите за нивниот развод и понатака се свежи, актерот веќе го…

Куртоа: На голман со мојата висина најслабата точка е меѓу нозете!Спорт
Екстра

Куртоа: На голман со мојата висина најслабата точка е меѓу нозете!

Голманот на Челси синоќа доживеа вистински дебакл, со оглед на тоа прими дури три погодоци од Барселона, а кај првиот…

Триумфот на Федерер станува рутиснкиСпорт
Вести

Триумфот на Федерер станува рутиснки

Швајцарскиот тенисер продолжува со одбрана на титулата на Мастерсот во Индијан Велс. Ноќеска првиот светски рекет беше подобар од Жереми…

Одредени термините за четвртфиналните натпревари од ЛШСпорт
Вести

Одредени термините за четвртфиналните натпревари од ЛШ

Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи ги одреди термините и саатниците за четвртфиналните натпревари од Лигата…

Протече видео од новиот унапреден LG G7Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Протече видео од новиот унапреден LG G7

Компанијата LG го запре производството на својот првобитен G7, а сега доаѓа попривлечен смартфон за просечниот корисник на Android кој…

На 22 март Стринг Форсис и Стик Мен во Станица 26Настани
одиме

На 22 март Стринг Форсис и Стик Мен во Станица 26

Тони Левин, басистот на Питер Габриел со Стик Мен доаѓаат во Скопје! Зад бендот Stick Men стојат тројца виртуозни музичари,…

Мајли Сајрус треба да плати 300 милиони долари?Музика и филм
Интересно..

Мајли Сајрус треба да плати 300 милиони долари?

Поп пејачката Мајли Сајрус се соочува со тужба од 300 милиони долари поради непочитување на авторски права, а тужбата е…

Лекиќ си оди од Вардар поради Самсоненко!Спорт
таа си знае

Лекиќ си оди од Вардар поради Самсоненко!

Екипата на ЖРК Вардар ја има својата последна можноста во оваа група на ракометарки да донесе славје на „црвено-црните“ со…

По Мурињо и Погба на тапет, фановите на Јунајтед разочарани!Спорт
ќе научи

По Мурињо и Погба на тапет, фановите на Јунајтед разочарани!

Манчестер Јунајтед доживеа елиминација од Севилја во Лигата на шампионите и ги разочара своите фанови. Премиерлигашот претрпе пораз на домашен…