“Опасна” девојка само за најхрабрите!Убавици
Згодна и силна

“Опасна” девојка само за најхрабрите!

Мишел Левин е една од водечките фитнес инструкторки во американската држава Флорида, а некогаш работела во болница во Венецуела. Иако…

Лука Жориќ прогласен за најкорисен кошаркарСпорт
Вести

Лука Жориќ прогласен за најкорисен кошаркар

Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи…

Рада поради момчето би сакала да го оперира носотШоу бизнис и трач
Вести

Рада поради момчето би сакала да го оперира носот

Како пренесуваат српските медиуми, Рада Манојловиќ одлучила по инсистирањето на нејзиното момче Харис Берковиќ да го оперира својот нос. Пејачката…

Анастасија Ражнатовиќ: Би сакала да станам пејачка од светски калибарШоу бизнис и трач
Екстра

Анастасија Ражнатовиќ: Би сакала да станам пејачка од светски калибар

Анастасија Ражнатовиќ без сомнеж е една популарна и позната млада девојка во Србија. Иако до сега се занимаваше со моделинг,…

Карлеуша: Не одам на венчавката на Александра и ФилипШоу бизнис и трач
Бизарно

Карлеуша: Не одам на венчавката на Александра и Филип

Српските медиуми пишуваат дека пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот вереник Филип Живојиновиќ на својата венчавка ќе ги поканат Цеца Ражнатовиќ…

Lamborgini Huracan продаден во 10 илјади примероци за само 4 години!Авто-мото
Врв!

Lamborgini Huracan продаден во 10 илјади примероци за само 4 години!

Основниот модел Huracan кој почнал да се произведува во 2014 година, прославува голем јубилеј. Кога кон крајот на 2013 година…

Хељда, здраво и вкусно семе!Здравје и Фитнес
да ја пробаме

Хељда, здраво и вкусно семе!

Древната житарка хељда е едногодишна планинска билка, овошно семе, која успева само над 1.000 метри надморска височина, многу е хранлива, не…

Фановите на Јунајтед ќе го казнат Мурињо!Спорт
дали се во право?

Фановите на Јунајтед ќе го казнат Мурињо!

Фановите на англискиот клуб се разочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“поради што Манчестер Јунајтед…

Новиот дрес на Реал Мадрид за ЛШ!Спорт
предобри!

Новиот дрес на Реал Мадрид за ЛШ!

Специјализираниот портал „Footy Headlines“ на нивната страна го објави црвениот дрес на Реал Мадрид кој ќе биде обележје за „кралевите“…

Стивен Хокинг почина на 76 години!Шоу бизнис и трач
R.I.P

Стивен Хокинг почина на 76 години!

Брилијантниот теоретски физичар Стивен Хокинг чии научни достигнувања се познати во светот и ја надвладеал тешката моторичка болест, денес починал на 76.…