6 намирници за подобра меморијаЗдравје и Фитнес
здраво и вкусно

6 намирници за подобра меморија

За оптимална мускулна маса, покрај теретаната е важна и правилната исхрана, тоа сите го знаат. Но, дали сте знаеле дека…

Прво појавување на Меган Маркл со кралицата ЕлизабетаШоу бизнис и трач
Службено

Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, за првпат се појави во јавноста со кралицата Елизабет на прославата во лондонската…

Facebook ја призна направената грешкаМобилни и технологија

Facebook ја призна направената грешка

Facebook официјално објави дека го прекинува експериментот со поделба на основната страна на „њуз фид“ и „експлор фид“ и практично…

Филип Живојиновиќ на вереницата и подари подарок вреден 35 000 евраШоу бизнис и трач
Екстра

Филип Живојиновиќ на вереницата и подари подарок вреден 35 000 евра

И додека активно планира луксузна свадба за која веќе сите зборуваат, Филип Живојиновиќ за својата вереница Александра Пријовиќ спреми уште…

Оваа канцеларија е совршен спој на романтика и гламур#Убав живот
Во париски стил

Оваа канцеларија е совршен спој на романтика и гламур

Канцеларијата на основачката на блогот за мода, патувања и убавина “Margo & Me”, Џени Чиполети, може да се опише со…

Бонер од денес и официјално државјанин на РМСпорт
Екстра

Бонер од денес и официјално државјанин на РМ

Дјуана Тенис Бонер од денеска и официјално стана државјанин на Република Македонија, со што сега таа добива и ексклузивно право…

Леброн Џејмс повторно докажа за каков кошаркар важиСпорт
Вести

Леброн Џејмс повторно докажа за каков кошаркар важи

Леброн Џејмс не успеа да слави во градот на ангелите со својата екипа, но со својата позитивна лудост, го воодушеви…

Клубот од Торино ќе ги награди Кјелини и Барзаљи со нови договориСпорт
Вести

Клубот од Торино ќе ги награди Кјелини и Барзаљи со нови договори

Јувентус можеби сезонава не е убедлив и сигурен како во претходните години, но и понатаму е во игра за тројната…

Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2Спорт

Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од…

10 Богати и успешни директорки во светотШоу бизнис и трач
УСПЕШНИ И ГОРДИ!

10 Богати и успешни директорки во светот

Жените на позициите директорки некогаш биле вистинска реткост во деловниот свет, во кој доминирале мажи … Сепак, времињата се менуваат,…