Катарина Грујиќ го најави својот нов албум со песната Нисам као другеШоу бизнис и трач
Музика

Катарина Грујиќ го најави својот нов албум со песната Нисам као друге

Катарина Грујиќ го заврши снимањето на својот прв албум, а денес ја претстави песната Нисам као друге за која снимаше…

Згодна експертка за односи со јавност!Убавици
Сигурно ја слушаат

Згодна експертка за односи со јавност!

Мередит Мек е една од божиците на фитнесот и здравата исхрана, чие тело сведочи за нејзината програма и животен стил…

Милан се засили на голманската позиција со искусниот Пепе РеинаСпорт
Вести

Милан се засили на голманската позиција со искусниот Пепе Реина

Од идната сезона дресот на Милан ќе го облече шпанскиот голман Пепе Реина, а според многумина тоа значи дека Џанлуиџи…

Мајкл Керик ја завршува својата играчка кариераСпорт
Вести

Мајкл Керик ја завршува својата играчка кариера

Мајкл Керик потврди дека на крајот од оваа сезона ќе ја заврши својата играчка кариера. Манчестер Јунајтед беше подготвен да…

Драма на синоќешното дерби во грчкото првенство помеѓу ПАОК и АЕКСпорт
Драма

Драма на синоќешното дерби во грчкото првенство помеѓу ПАОК и АЕК

Иван Савидис, претседателот на ПАОК влезе во теренот со пиштол и им се закануваше на судиите поради поништен гол во…

Концертна промоција на албумот „Мајчин јазик„Настани
17/18/20.03

Концертна промоција на албумот „Мајчин јазик„

„Мајчин јазик„ е 35 албум на Влатко Стефановски, снимен во април 2017 година а публикуван од Кроација Рекордс. „Мало интимно…

Клои Кардашијан организираше дарување на бебетоШоу бизнис и трач
Baby shower

Клои Кардашијан организираше дарување на бебето

Екстравагантната забава беше организирана неколку недели пред пораѓањето на ТВ-ѕвезда Кли Кардашијан. Клои Кардашијан ги собраа семејството и нијзините познати…

Клои Кардашијан открива како да изгледате слабо на фотографиитеШоу бизнис и трач
Одлични совети

Клои Кардашијан открива како да изгледате слабо на фотографиите

Сакате да изгледате фит на сите фотографии? Клои ги открива своите тајни за тоа. Како една од најпратените жени во…

Меси стана татко по трет пат, познато е и иметоШоу бизнис и трач
Честитки

Меси стана татко по трет пат, познато е и името

Лионел Меси на Инстаграм потврди дека му се родил трет син – Чиро Меси, откако клубот претходно објави дека поради „лични…

Актерот кој беше обвинет за сексуално злоставување пронајден мртовШоу бизнис и трач
Шокантнио

Актерот кој беше обвинет за сексуално злоставување пронајден мртов

Актерот од Јужна Кореја, Јо Мин-Ки, кој призна дека силувал и напаѓал повеќе жени, изврши самоубиство на паркинг во Сеул. Не…