Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на ЕвровизијаМузика и филм
Евровизија

Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на Евровизија

Еye Cue го објавија видеозаписот за песната Lost and Found со која ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон.…

Кои производи содржат калциум, а не се од животинско потекло?Здравје и Фитнес
корисен податок

Кои производи содржат калциум, а не се од животинско потекло?

Ако не консумирате многу животински производи, тогаш посветете внимание на некои од овие видови храна, за да внесете повеќе калциум…

Рашфорд е новиот херој на ЈунајтедСпорт
надежен фудбалер

Рашфорд е новиот херој на Јунајтед

Маркус Рашфорд е младиот крилен напаѓач кој издоминира во првото полувреме на мечот од англиско дерби кое го одиграа Манчестер…

Шерон Стоун во Мајами со нејзиниот 19 години помлад маж!Шоу бизнис и трач
нека си уживаат

Шерон Стоун во Мајами со нејзиниот 19 години помлад маж!

Американската глумица Шерон Стоун го прослави својот 60 роденден во Мајами заедно со својот 19 години помладиот маж.  Тие двајца го…

Наскоро пристигнуваат solid-state батерии!Мобилни и технологија
одлична вест

Наскоро пристигнуваат solid-state батерии!

Технолошките гиганти како Samsung и Dyson вкупно инвестирале околу 65 милиони долари во компанијата Ionic Materials од Масачустетс, кои тврдат…

Наскоро летното сметање на времетоЗанимливости

Наскоро летното сметање на времето

Во последниот викенд во март 2018-та година, ноќта во 2 часот меѓу 24 и 25-ти март почнува летното сметање на…

На судењето против Кети Пери почината калуќаркаШоу бизнис и трач

На судењето против Кети Пери почината калуќарка

Калуѓерката која учествуваше во тужбата против поп-ѕвездата Кети Пери за продажба на манастирот во Лос Анџелес, почина во судницата откако…

10 најдобри документарци на сите времињаМузика и филм
Заслужено прво место

10 најдобри документарци на сите времиња

Критичарите кои ги рангираа филмовите на сајтот Rotten Tomatoes направија листа на најдобри документарци на сите времиња. Првото место му…

Шерон Стоун фотографирана како се бакнува со 19 години помалото момчеШоу бизнис и трач
Љубов

Шерон Стоун фотографирана како се бакнува со 19 години помалото момче

Актерката Шерон Стоун го прослави својот 60-ти роденден во друштво на нејзиното момче, Анџело Боф. Двајцата го прославија нејзиниот роденден…