Легендарниот “мини облакодер”#Убав живот
Ремек дело

Легендарниот “мини облакодер”

Оваа приказна датира речиси половина век, и станува збор за светски познатиот архитект Ричард Мејер и неговиот дизајн за белиот…

Јелена Карлеуша најави нови песниШоу бизнис и трач
Музика

Јелена Карлеуша најави нови песни

Јелена Карлеуша успеа само со 3 зборови да направи вистински хаос меѓу фановите на Твитер. Работатат е многу едноставна, таа…

Саша Викери ја понесе победата против Гарбиње МугурузаСпорт
Вести

Саша Викери ја понесе победата против Гарбиње Мугуруза

Гарбиње Мугуруза испадна од Мастерсот во Индијан Велс, откако светската тенисерка број 100, Американката Саша Викери ја победи со 2:6/7:5/6:1.…

Ракометарките на Вардар со победа против екипата на БудуќностСпорт
Браво

Ракометарките на Вардар со победа против екипата на Будуќност

Ракометарките на Вардар вечерва го потврдија првото место во групната фаза, со победа на гостувањето во Морача, против екипата на…

Клоп ги нападна судиитеСпорт
Вести

Клоп ги нападна судиите

Маркус Рашфорд денеска со два постигнати гола го совлада Ливерпул на Олд Трафорд. Црвените денеска постигнаа само еден гол, и…

И Бијонсе блесна во фустан со цветовиШоу бизнис и трач
нема правило

И Бијонсе блесна во фустан со цветови

Фустанот со цветови е последното нешто кое ќе ви текне да го облечете во средина на зимата, но сепак, меѓу…

Наскоро пристигнува најмоќниот телефон на HTCМобилни и технологија
нешто супер добро!

Наскоро пристигнува најмоќниот телефон на HTC

Благодарение на „протекувањето“ на информации на Твитер, веќе јавноста дозна одредени детали околу новиот паметен телефон на HTC, наречен U12.…

Ќерката на Мајкл Џексон лута на своите фановиШоу бизнис и трач
СО ПРАВО!

Ќерката на Мајкл Џексон лута на своите фанови

Ќерката на познатиот музичар Мајкл Џексон, им се налутила на своите фанови, бидејќи објавувале фотошопирани фотографии од неа на социјалните…

Candyman на негов начин го честита Интернационалниот ден на жената!Шоу бизнис и трач
ништо забавно

Candyman на негов начин го честита Интернационалниот ден на жената!

Травер Бејнон oдносно “Candyman” одлучи да го честита Интернационалниот ден на жената, а неговата честитка вклучува две голи жени, меѓу…

Бијонсе и Џеј Зи објавија дека ова лето заминуваат на заедничка турнеја “On The Run 2”Музика и филм
ЌЕ БИДЕ НАСТАН ЗА ПАМЕТЕЊЕ

Бијонсе и Џеј Зи објавија дека ова лето заминуваат на заедничка турнеја “On The Run 2”

Најбогатиот музички пар Бијонсе и Џеј Зи се подготвуваат за уште една заедничка турнеја, која е најавена ова лето, 2018…