Наташа Беквалац објави фотографија и ги разнежни своите фановиШоу бизнис и трач
Слатко

Наташа Беквалац објави фотографија и ги разнежни своите фанови

Наташа Беквалац беше тивка во текот на бременоста, но реши тоа да го промени откако на свет ја донесе својата…

Егзотична црвенокоса Порториканка која ќе ве освои!Убавици
Прекрасна

Егзотична црвенокоса Порториканка која ќе ве освои!

Преубавата Ана Делија де Итурондо е атлетичарка и фотомодел која активно се занимава со бодибилдинг. Порториканката редовно учествува на професионалните…

Шкендија ќе се судри со Ренова, додека Академија Пандев со Пелистер во борбата за купот на МакедонијаСпорт
Вести

Шкендија ќе се судри со Ренова, додека Академија Пандев со Пелистер во борбата за купот на Македонија

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска беше извлечена жрепката за полуфиналните натпревари во Купот. Шкендија во првиот полуфинален…

Почнаа шпекулациите околу иднината на ЛевандовскиСпорт
Вести

Почнаа шпекулациите околу иднината на Левандовски

Роберт Левандовски наводно бил решен да го напушти таборот на минхенски Баерн идното лето. Левандовски неодамна го ангажирал познатиот агент…

Јирген Клоп изјави одиме на победаСпорт
Вести

Јирген Клоп изјави одиме на победа

Јирген Клоп, на денешната пресконференција пред утрешниот мега дуел против Јунајтед во Манчестер, истакна дека нивна цел е добар резултат…

Славната оскаровка објави слика без шминкаШоу бизнис и трач

Славната оскаровка објави слика без шминка

Седумдесет и две годишната актерка неодамна изјави дека “целиот свој живот се соочувала со несигурност”. Славната Оскаровка, се чини дека…

Porsche Mission E Cross Turismo: Eлектричен спортист за активен животен стилАвто-мото
Ајде вака сега

Porsche Mission E Cross Turismo: Eлектричен спортист за активен животен стил

На престижниот меѓународен саем за автомобили во Женева Porsche ја најави иднината со новиот модел Mission E Cross Turismo, концепт…

Теди Брајант само ја држел статуатаШоу бизнис и трач

Теди Брајант само ја држел статуата

Тери Брајант, кој беше уапсен под сомневање за кражба на Оскарот на актерката Френсис Мекдорманд, изјави дека не е виновен.…

Huawei Mate 10 Lite чини 300 евра, а има врвни перформанси!Мобилни и технологија
одлична камера

Huawei Mate 10 Lite чини 300 евра, а има врвни перформанси!

Кинеските смартфони полека но сигурни го преплавуваат пазарот, а компанија која е најприсутна кај нас е Huawei. Всушност, кога ќе…

Семејството на Фрида Кало реагира на Барби куклатаШоу бизнис и трач

Семејството на Фрида Кало реагира на Барби куклата

Mattel пушти во продажба специјална колекција Барби кукли со ликовите на познати инспиративни жени низ историјата по повод Меѓународниот ден…