Овие жени заработуваат повеќе од своите партнериЗанимливости
Екстра

Овие жени заработуваат повеќе од своите партнери

Иако се чини дека мажите доминираат, сепак жените се тие кои владеат со светот. Сепак не добиваат доволно заслуги и…

Оваа девојка е најсекси пилотка во светот!Убавици
Убавица во светот на мажите

Оваа девојка е најсекси пилотка во светот!

Малин Ридквист е несекојдневна девојка која работи како пилот, а своето слободно време го поминува вежбајќи јога и објавувајќи фотки…

Леброн Џејмс тврди дека до сега е во најдобра формаСпорт
Екстра

Леброн Џејмс тврди дека до сега е во најдобра форма

Леброн Џејмс тврди дека во моментот е во својата најдобра форма во кариерата. Во текот на изминатата ноќ тој ги…

Лука Дончиќ ќе паузира неколку недели поради проблеми со ложатаСпорт
Вести

Лука Дончиќ ќе паузира неколку недели поради проблеми со ложата

Лука Дончиќ ќе мора да паузира неколку недели поради проблеми со ложата. Како што пренесува официјалниот сајт на кошаркарската федерација…

Даниел Алвеш со извинување за зборовите упатени во врска за смртта на Давиде АсториСпорт
Вести

Даниел Алвеш со извинување за зборовите упатени во врска за смртта на Давиде Астори

Даниел Алвеш им се извини на оние кои се почувствувале погодени од неговите зборови за смртта на Давиде Астори. Јас…

Емина Јаховиќ сама го слави Денот на женатаШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ сама го слави Денот на жената

Емина во моментов минува низ тежок период. Таа најпрво неколку дена престојуваше во Србија со семејството, за да потоа се…

Џеј Ло со секси селфи после теретанаШоу бизнис и трач

Џеј Ло со секси селфи после теретана

Џенифер Лопез е позната како вљубеничка во вежбањето, па не е воопшто чудно што на 48 години изгледа беспрекорно. Џенифер…

»Body positive« и Lisca во МиланоМода и убавина
Супер кампања

»Body positive« и Lisca во Милано

Време е ние жените да бидеме задоволни со своето тело и да престанеме постојано да се трудиме да бидеме совршени,…

Шарлиз Терон заблескала на премиерата на својот нов филмШоу бизнис и трач

Шарлиз Терон заблескала на премиерата на својот нов филм

 Шарлиз Терон заблескала на премиерата на својот нов филм “Gringo” во елегантно, бело одело, но најмногу внимание украле нејзините необични…

Шанина Шаик носеше незгоден фустан на забавата пред Оскарите во Лос АнџелесШоу бизнис и трач

Шанина Шаик носеше незгоден фустан на забавата пред Оскарите во Лос Анџелес

Австралиската манекенка Шанина Шаик носеше незгоден фустан на забавата пред Оскарите во Лос Анџелес. Преубавата Шанина носеше плишан фустан со…