Ед Ширан ѝ подари гитара со автограм на обожавателка со неизлечива болестШоу бизнис и трач
ЅВЕЗДА СО ГОЛЕМО СРЦЕ

Ед Ширан ѝ подари гитара со автограм на обожавателка со неизлечива болест

Ед Ширан има големо срце и добра душа. Славниот музичар му подари гитара со свој автограм на мало девојче кое…

Кејт не била поканета на моминската на Меган МарклШоу бизнис и трач

Кејт не била поканета на моминската на Меган Маркл

Се уште никој ги нема видено фотографиите од моминската вечер на идната британска принцеза. Во медиумите се шушка дека идната…

Бијонсе и Џеј Зи ова лето на заедничка турнејаШоу бизнис и трач
тие се број 1

Бијонсе и Џеј Зи ова лето на заедничка турнеја

Музичкиот пар Бијонсе и Џеј Зи се подготвуваат за уште една заедничка турнеја, која е најавена ова лето, 2018 година,а …

Погледнете ја популарната Индиска диета со која ќе ги изгубите вишокот на килограми!Здравје и Фитнес
ммм изгледа примамливо

Погледнете ја популарната Индиска диета со која ќе ги изгубите вишокот на килограми!

Во индиската кујна најзастапени продукти се оризот, варениот зеленчук, јаткасти плодови, црн чај со додатоци како млеко, цимет и кари.…

Бред, Анџелина, Џенифер, а сега и..Шоу бизнис и трач

Бред, Анџелина, Џенифер, а сега и..

Ако може да им се верува на гласините, Шон Пен и Анџелина Џоли се многу блиски и се подготвени за…

Касиљас испишува историја!Спорт
само гази!

Касиљас испишува историја!

Екипата на Порто очекувано вчера вечер беше елиминирана од Ливерпул во осмина-финалето од Лигата на шампионите! Португалскиот тим синоќа на…

Реал Мадрид на домашен терен го освои Пари Сен ЖерменСпорт
добра конкуренција

Реал Мадрид на домашен терен го освои Пари Сен Жермен

Европскиот шампион Реал Мадрид и премиерлигашот Ливерпул се првите патници во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Фудбалерите на Реал по…

Доналд Трамп откри зашто оваа година била ниска гледаноста на ОскаритеШоу бизнис и трач

Доналд Трамп откри зашто оваа година била ниска гледаноста на Оскарите

Доналд Трамп денеска се пошегува за ниската гледаност на доделувањето на Оскарите. „Најниска гледаност на Оскарите во историјата. Проблемот е…

Хит боја за за оваа сезона е?!?Мода и убавина
прилагодлива за сегде

Хит боја за за оваа сезона е?!?

Новиот хит во модниот свет е често занемарувана и за многумина омразена боја, a таа е подеднакво прилагодлива како и…