Што се’ ќе се случува на Fashion & Lifestyle Expo ‘18Настани

Што се’ ќе се случува на Fashion & Lifestyle Expo ‘18

Датумот и местото за третото издание на Fashion & Lifestyle Expo се веќе познати, а сега е време да ве…

Бурак Озчивит сними песна со познатата пејачка ИнаШоу бизнис и трач
Музика

Бурак Озчивит сними песна со познатата пејачка Ина

Еден од омилените турски акери, 33 годишниот Бурак Озчивит наскоро ќе снима дует со пејачката од Романија, Ина, но за…

Девојка од Тексас која ќе ве воодушеви со деколтето!Убавици
Бујна и згодна

Девојка од Тексас која ќе ве воодушеви со деколтето!

Хопи Бил е девојка која доаѓа од американската држава Тексас, а е родена во февруари 1989 година. Таа работи како…

Кевин Лав призна дека има здравствени проблемиСпорт
Екстра

Кевин Лав призна дека има здравствени проблеми

Кевин Лав призна дека има психички проблеми, поради кои побарал медицинска помош во текот на оваа сезона, а моментно е…

Дени Хигинботам: Санчез влијае врз самодовербата на ПогбаСпорт
Вести

Дени Хигинботам: Санчез влијае врз самодовербата на Погба

Дени Хигинботам смета дека доаѓањето на ѕвездата Алексис Санчез сериозно влијае врз самодовербата и егото на Пол Погба, што се…

Масимилијано Алегри смета дека притисокот за пласман во четврт-финалето е врз ТотенхемСпорт
Вести

Масимилијано Алегри смета дека притисокот за пласман во четврт-финалето е врз Тотенхем

Масимилијано Алегри смета дека притисокот за пласман во четврт-финалето сега е врз Тотенхем. Јувентус и Тотенхем во Торино на првиот…

Барби се претвори во Фрида КалоЗанимливости

Барби се претвори во Фрида Кало

Куклите “Барби” одамна ги инспирираат младите девојки во светот со својата убавина и стил. Сега тие ќе ги инспирираат адолесцентите…

„ТОЈОТА“ нема да продава дизел автомобили во ЕвропаАвто-мото
СЕ ФОКУСИРААТ НА ХИБРИДНИ МОДЕЛИ

„ТОЈОТА“ нема да продава дизел автомобили во Европа

Јапонската компанија „Тојота“ ќе престане да продава дизел автомобили во Европа, беше соопштено на Автосаемот во Женева. Оваа одлука ќе…

Киелини откри како Јувентус ќе игра во ЛондонСпорт

Киелини откри како Јувентус ќе игра во Лондон

Киелини вели дека играчот на Тотенхем, Хари Кејн е еден од трите или четири најдобри напаѓачи во светот. „Јувентус мора…

Енрике Иглесијас ја опсипува малата ќеркичка со бакнежиШоу бизнис и трач
ЉУБОВ!

Енрике Иглесијас ја опсипува малата ќеркичка со бакнежи

Енрике Иглесијас пред неколку месеци стана татко на близнаци. Среќниот пејач сподели неодоливо видео со малата ќеркичка Луси.Во него, музичката ѕвезда…