Унаи Емери: Мојот тим е подготвен да се соочи со најдобриот состав на кралевитеСпорт
Вести

Унаи Емери: Мојот тим е подготвен да се соочи со најдобриот состав на кралевите

Унаи Емери пред реванш натпреварот со Реал Мадрид во Лигата на шампиони, нагласи дека и покрај поразот во Мадрид од…

Фиорентина со правилна одлука после смртта на Давиде АсториСпорт
Вести

Фиорентина со правилна одлука после смртта на Давиде Астори

Фиорентина донесе одлука редовно да ја исплаќа платата на починатиот фудбалер Давиде Астори на неговата жена и детето до крајот…

Домашен сируп против кашлица!Здравје и Фитнес
пробајте го!

Домашен сируп против кашлица!

Сирупот од ловоров лист е природно средство за смирување на надразнетото грло, а освен тоа ги прочистува дишните патишта и…

Лекиќ ѕвезда на колото во Лигата на шампионитеСпорт
наша икона

Лекиќ ѕвезда на колото во Лигата на шампионите

Во последниот натпревар пред домашна публика во оваа фаза Вардар го победи Битигхајм со 30-22,а најзаслужна за тоа беше Андреа…

Давиде Астори е убиен?!Шоу бизнис и трач
жално

Давиде Астори е убиен?!

Јавниот обвинител во Удине, Антонио Де Николо, потврдил дека е отворена истрага под сомнение дека капитенот на Фиорентина, Давиде Астори,…

Џеј Ло докажа дека за привлечноста нема никакви граници!Шоу бизнис и трач
прејака!

Џеј Ло докажа дека за привлечноста нема никакви граници!

Џенифер Лопез изгледа подобро од било кога, а интернетот го запали со две нови секси фотографии. Џенифер Лопез важи за…

Нови детали за Huawei P20 Lite!Мобилни и технологија
го сакате ли?

Нови детали за Huawei P20 Lite!

Иван Блас на својот профил на социјалната мрежа Твитер објави фотографии со кои што го откри изгледот на новите телефони…

Награда за „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски на фестивалот во ПортоМузика и филм
„Бикини Мун“

Награда за „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски на фестивалот во Порто

Фантаспорто фестивалот го почести македонскиот режисер со специјална награда на жирито за неговиот најнов американски филм. На 38 по ред…

Погледнете го најголемиот билборд во светотЗанимливости
Вида вака...

Погледнете го најголемиот билборд во светот

Ford официјално влезе во Гинисовата книга за рекорди за поставен најголем билборд во светот, откако го откри рекламниот постер за…

Клои Кардашијан откри дека има проблем со името на бебетоШоу бизнис и трач

Клои Кардашијан откри дека има проблем со името на бебето

Клои Кардашијан е во осмиот месец од бременоста, но на Tweeter таа откри дека со нејзиното момче Тристан Томпсон сè…