Со растителни влакна против стареењето!Здравје и Фитнес
време е за здрави навики

Со растителни влакна против стареењето!

Растителните влакна ја одржуваат правилната функција на дигестивниот систем, а според скорешна студија објавена во журналите на геронтологија постарите луѓе…

Џенифер Лоренс призна дека била пијана за време на премиерата на “Red Sparrow” во ЊујоркШоу бизнис и трач
славата удира во глава

Џенифер Лоренс призна дека била пијана за време на премиерата на “Red Sparrow” во Њујорк

Најплатената глумица во Холивуд, Џенифер Лоренс откри дека сѐ уште е вљубена во своето поранешно момче, односно продуцентот Дарен,а сега…

Хонда CR-V за европскиот пазар ги носи сите нови адути!Авто-мото
Одлични перформанси

Хонда CR-V за европскиот пазар ги носи сите нови адути!

Новата Хонда CR-V на европскиот пазар ќе пристигне без понуда за дизел мотори и се чини дека таквото решение на…

Со кои два тима би играл Балотели?Спорт
играчиште

Со кои два тима би играл Балотели?

Од како испрати видео порака на светската јавност Марио Балотели се најде во фокусот на вниманието, а во истата го…

Нова комедија со Адам Сендлер!Музика и филм
Ќе го гледаме!

Нова комедија со Адам Сендлер!

Како и секогаш и овој пат ќе имаме интересен филм што добро ќе нè насмее бидејќи главиот актер во него…

Феј Данавеј и Ворен Бејти повторно ќе го прогласат најдобриот филм на ОскаритеШоу бизнис и трач

Феј Данавеј и Ворен Бејти повторно ќе го прогласат најдобриот филм на Оскарите

Феј Данавеј и Ворен Бејти ја вознемирија јавноста минатата година, кога погрешен филм беше прогласен за најдобар во номинација за Оскар.…

Еве што одлучи да прави Џенифер Анистон по разводотШоу бизнис и трач

Еве што одлучи да прави Џенифер Анистон по разводот

Веста за разделбата на Џенифер Анистон и Џастин Теру успеа да ги изненади сите бидејќи никој не замислуваше дека нивниот…

Мустафа Сандал бара целосно старателство врз децата со ЕминаШоу бизнис и трач

Мустафа Сандал бара целосно старателство врз децата со Емина

Турскиот пејач Мустафа Сандал, според пишувањата на медиумите, не сака парите и недвижнините да ги дели со Емина Јаховиќ, ниту…