Кендал Џенер и љубомори на Ким Кардашијан!Шоу бизнис и трач
смешни се веќе

Кендал Џенер и љубомори на Ким Кардашијан!

Во кланот Кардашијан од секогаш постоело ривалство со оглед на тоа дека сите шест деца сакаат да привлечат внимание во…

Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone XМобилни и технологија
изгледа квалитетно и убаво

Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone X

Скоро па сите производители на smart телефони се одлучуваат да претстават телефони со екрани „од раб до раб“, односно со…

Моделот на Jaguar проаѓа 480 километри без дополнување на батериитеАвто-мото
предобар!

Моделот на Jaguar проаѓа 480 километри без дополнување на батериите

Jaguar го претстави својот прв сериски електричен модел – луксузниот кросовер I-Pace. Автомобилот се заснова на истоимениот концепт од 2016…

Куртоа сепак нема да оди во ПСЖ!Спорт
дезинформации

Куртоа сепак нема да оди во ПСЖ!

Агентот Кристоф Хенротај демантираше дека Тибо Куртоа,  голманот на Челси преговара со ПСЖ. Белгиските медиуми овие денови пренесоа дека Тибо…

Ешли Грахам приреди секси танцШоу бизнис и трач
заводливо

Ешли Грахам приреди секси танц

Провокативните фотографии кои ги сними Ешли Грахам за магазинот Спортс Илустрејтед се вистински хит, но на Интернет се појави една…

Погледнете го однесувањето на ѕвездите кога мислат дека никој не ги следиШоу бизнис и трач
Фотографии

Погледнете го однесувањето на ѕвездите кога мислат дека никој не ги следи

Иако на многу им е тешко да поверуваат во тоа, ѕвездите често се однесуваат како и секој на овој свет.…

Оваа девојка го има можеби најпрекрасниот задник на Инстаграм!Убавици
И милиони следбеници!

Оваа девојка го има можеби најпрекрасниот задник на Инстаграм!

Можеби терминот “Кралица на Инстаграм” се употребува пречесто во последно време, но Сомер Реј навистина ја заслужува оваа титула. Оваа…

Мекејлеб го прекина договорот со СарагосаСпорт
Екстра

Мекејлеб го прекина договорот со Сарагоса

Лестер Бо Мекејлеб, човекот кој беше дел од легендарната кошаркарска репрезентација која го постигна најголемиот успех во македонската репрезентативна кошарка,…

Миралем Пјаниќ казнет поради симулирањеСпорт
Вести

Миралем Пјаниќ казнет поради симулирање

 Миралем Пјаниќ казнет е поради симулирање во мечот од Купот на Италија против Аталанта. Во текот на првото полувреме Пјаниќ…

Ливерпул како главен кандидат за Марко РојсСпорт
Вести

Ливерпул како главен кандидат за Марко Ројс

Ливерпул останува главен кандидат за потписот на ѕвездата на Борусија Дортмунд, Марко Ројс ова лето, и покрај интересот на другите…