Погледнете го новиот видео запис на Катарина ГрујиќМузика и филм
Нов хит?

Погледнете го новиот видео запис на Катарина Грујиќ

Како што вети пред неколку недели, Катарина Грујиќ продолжува да го промовира албумот со објавување на видео записи. Пејачката денес…

Убавата Црногорка е вистински рај за очите!Убавици
Го освојува светот

Убавата Црногорка е вистински рај за очите!

Црногорската манекенка Лена Радоњиќ можеби не е многу позната во регионот, но затоа полека ги освојува големите модни центри каде…

Леброн Џејмс продолжува да руши рекордиСпорт
Екстра

Леброн Џејмс продолжува да руши рекорди

Кливленд Кавалирс на домашен терен ги совладаа Њу Орлеанс Пеликанс со 107:102 и стигнаа до седмата победа на последните осум…

Домаќините поубедливи во 28 коло на БундеслигатаСпорт
Вести

Домаќините поубедливи во 28 коло на Бундеслигата

Во рамките на 28. коло во Бундеслигата, подобар ефект денеска имаа домашните екипи. Хофенхајм со убедливи 6:0 го демолираше составот…

Јуп Хејнкес ги отфрли шпекулациите околу иднината на ЛевандовскиСпорт
Вести

Јуп Хејнкес ги отфрли шпекулациите околу иднината на Левандовски

Карл Хајнц Румениге потенцираше дека не размислуваат за продажба на Левандовски, a сега тоа го потврди и тренерот Јуп Хејнкес.…

Малала прв пат после нападот го посети родниот град во ПакистанШоу бизнис и трач

Малала прв пат после нападот го посети родниот град во Пакистан

Добитничката на Нобеловата награда за мир и активист за правата на жените Малала Јусафзај прв пат синоќа го посети родниот…

Принцот Хари и Меган Маркл добија сопствено пивоШоу бизнис и трач
Прекрасно

Принцот Хари и Меган Маркл добија сопствено пиво

Сопствениците на пиварата во британскиот град Виндзор, каде што принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат во мај, веруваат…

Насловната на Google денес и е посветена неаЗанимливости
Заслижено

Насловната на Google денес и е посветена неа

Денес во многу земји во светот и е посветена анимација на влезната страна на Google. Станува збор за индијската лекарка…

Меси си купи луксузен хотел на Ибица!Спорт

Меси си купи луксузен хотел на Ибица!

Фудбалската ѕвезда Лионел Меси тргна по стапките на својот најголем ривал, Роналдо и започна да инвестира во хотелискиот бизнис. Пред…

Камерон Диаз се откажа од актерството !?Шоу бизнис и трач

Камерон Диаз се откажа од актерството !?

Камерон Диаз ја потврди информацијата дека нема да се занимава со актерство, откако последено беше ангажирана во мјузиклот „Ени“ во…