Почина ќерката на Бил КозбиШоу бизнис и трач
Тажно

Почина ќерката на Бил Козби

Енса Козби, ќерката на актерот Бил Козби, почина на 44 години соопшти потпаролот на ова семејство. Семејството Козби се заблагодарува…

Вистинска убавица која доаѓа од нашето соседствоУбавици
Секси

Вистинска убавица која доаѓа од нашето соседство

Во последните години многу девојки од Косово се пробија на светската музичка сцена, а сега изгледа дека почнаа полека да…

Роберт Левандовски незадоволен од Баерн МинхенСпорт
Вести

Роберт Левандовски незадоволен од Баерн Минхен

Левандовски е незадоволен во Баерн Минхен и најверојатно по крајот на оваа сезона ќе се пресели во англиската Премиер лига.…

Челзи со сите сили се труди да го задржи Еден АзарСпорт
Вести

Челзи со сите сили се труди да го задржи Еден Азар

Челзи ќе стори се за да ја задржи својата ѕвезда Еден Азар, за кого сериозен интерес има од Реал Мадрид.…

Еспањол со победа над Реал МадридСпорт
Вести

Еспањол со победа над Реал Мадрид

Еспањол успеа да прослави минимална, но сепак голема победа против европскиот шампион Реал Мадрид. Домаќините имаа свои шанси, но ситуацијата…

Како се слави Св. Патрик во светот – фотографииФото Стории

Како се слави Св. Патрик во светот – фотографии

Додека многумина го гледаат Денот на Свети Патрик како изговор за да пијат многу додека носат зелена капа, во светот…

Ким Кардашијан го претстави своето трето дете, баш е загриженаШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан го претстави своето трето дете, баш е загрижена

Ким Кардашијан го претстави своето трето бебе, малата Чикаго, родена на 18-ти јануари. Според порталот “Е вести”, нејзината соба е…

Овој март трето издание на Fashion & Lifestyle ExpoНастани
Fashion & Lifestyle Expo

Овој март трето издание на Fashion & Lifestyle Expo

Месец март е месецот за промени, нови информации, искуства, авантури… Подгответе се за пролетното прочистување од зимските лежерни мисли и…

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!Мобилни и технологија
технологијата нема стоп

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!

Гласовниот асистент на Google оваа година ќе биде значително унапреден кога се во прашање јазиците кои што ќе ги „разбира“…

Хајди Клум критикувана дека е престара за да рекламира долна облека?!Шоу бизнис и трач
како да не..

Хајди Клум критикувана дека е престара за да рекламира долна облека?!

На германската манекенка Хајди Клум многумина ѝ замериле дека во 44та година од својот живот се соочува со популарниот “ејџизам”…