Емина Јаховиќ го прослави роденденот на синот ЈавузШоу бизнис и трач
Екстра

Емина Јаховиќ го прослави роденденот на синот Јавуз

Емина Јаховиќ организираше забава за својот 6 годишен син Јавуз. Иако на фотографијата се гледа отсуството на нејзиниот поранешен сопруг…

Оваа жешка Русинка ќе ви ги разубави деновите!Убавици
И ќе ве стопли!

Оваа жешка Русинка ќе ви ги разубави деновите!

Убавата Русинка Кристина Александрова е токму она што ви е потребно за ладните денови кои ни претстојат. Ви ги претставуваме…

УЕФА сеуште не е спремна за употреба на ВАР во ЛШСпорт
Екстра

УЕФА сеуште не е спремна за употреба на ВАР во ЛШ

Александар Чеферин на конгресот во Братислава истакна дека и следната сезона нема да се употребува видео технологијата во Лигата на…

Почеток на нова ера во Сити на чело со ГвардиолаСпорт
Вести

Почеток на нова ера во Сити на чело со Гвардиола

Со победата на вчерашното Лига Куп финале против Арсенал, Гвардиола го освои првиот трофеј откако стигна на Етихад од 2016…

Зинедин Зидан не би бил среќен доколку Нејмар е повреденСпорт
Вести

Зинедин Зидан не би бил среќен доколку Нејмар е повреден

Реал Мадрид има капитално водство против ПСЖ од првиот осминафинален натпревар во ЛШ со 3:1, а во нивни прилог оди…

Јелена Карлеуша на модната ревија на VersaceШоу бизнис и трач
И доликува

Јелена Карлеуша на модната ревија на Versace

На покана на Донатела Версаче, Јелена Карлеуша го посети Милано и Модната недела. Поп дивата Јелена Карлеуша во петокот вечер…

Клои Кардашијан не знае што да јадеШоу бизнис и трач
Големи проблеми

Клои Кардашијан не знае што да јаде

Кога имате многу пари и повеќето работи во светот ви се достапни, вашите проблеми се прилично банални. Ова е случај…

Иванка Трамп верува дека татко и никого не нападнал сексуалноШоу бизнис и трач

Иванка Трамп верува дека татко и никого не нападнал сексуално

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка, рече дека му верува на нејзиниот татко, кој ги негираше неприфатливите сексуални односи.…

Нова мобилна апликација за возачите на FordАвто-мото

Нова мобилна апликација за возачите на Ford

Од паметен телефон до големиот екран: Нова апликација која ќе им помогне на возачите на Ford да го добијат најдоброто…

Black Panther со најголем филмски профит во втората недела од прикажувањетоМузика и филм
Заслужено

Black Panther со најголем филмски профит во втората недела од прикажувањето

Филмот Black Panther на режисерот Рајан Куглер влезе во историјата како едно од достигнувањата што го направија најголемиот филмски профит за…