Омилени јунаци од детството со човечки ликЗанимливости

Омилени јунаци од детството со човечки лик

Убавината на цртаните филмови е во тоа што ликовите можат да бидат она што карикатуристите сакаат да бидат. Животните се…

Деми Ловато изгледа поубаво од било кога, нема повеќе диети!Шоу бизнис и трач
изгледа прекрасно

Деми Ловато изгледа поубаво од било кога, нема повеќе диети!

Поп ѕвездата Деми Ловато со години води битка со болеста булимија, а сега пејачката конечно успеала да го прифати своето…

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!Мода и убавина
Koja pove

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!

Познатите манекенки,Нина Агдал и плус сајз манекенката Искра Лоренс снимија модна кампања во Мексико, а ѕведите се во кампањата во…

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?Мода и убавина
интересни комбинации..

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?

Кога ќе ги сублимираме актуелните тенденции и оние модни правила што важат за универзални, тогаш може да селектираме неколку тренди…

Македонија – Словачка во недела во СЦ „Јане Сандански“Спорт
Влезот е бесплатен

Македонија – Словачка во недела во СЦ „Јане Сандански“

Македонската сениорска кошаркарска репрезентација в недела ја пречекува селекцијата на Словачка против која триумфално помина во ноемврискиот претквалификациски прозорец и…

Koи го „лови“ Икарди?Спорт
можен трансфер

Koи го „лови“ Икарди?

Екипата на Интер по крајот на оваа натпреварувачка сезона најверојатно ќе остане без услугите на својот капитен и најдобар напаѓач,…

Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата годинаШоу бизнис и трач

Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата година

„Златна Бубамара на популарноста“ по 21. пат ги собра македонските јавни личности на едно место и им подари музички спектакл…

Џеј Зи направил сметка од 80.000$ и оставил бакшиш од 11.000$Шоу бизнис и трач

Џеј Зи направил сметка од 80.000$ и оставил бакшиш од 11.000$

Раперот Џеј Зи во њујоршки ресторан прославувал роденден на близок пријател, при што ја покажал својата „великодушност“. Цела ноќ се…

Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач

Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомаче

Актерката Ева Лонгорија беше презентерка на церемонијата на наградите за најдобри костимографи во сферата на филмот и телевизијата. Актерка, која…

Кајли Џенер откри на кого личи малата СтормиШоу бизнис и трач

Кајли Џенер откри на кого личи малата Сторми

Кајли полека се враќа во социјалните мрежи и открива детали Сторми. Јавноста сака да дознае повеќе детали за Сторми, па…