HITO во Скопје!Настани
24.02

HITO во Скопје!

Ден: Сабота, 24.02 Тајмниг 23:00h – 06:00h Затоа што примарна цел на нашите настани е промоција на квалитетна, урбана и прогресивна…

Наместо ташна моделите си ги носеле сопствените глави на ревијата на Gucci!Мода и убавина
језиво

Наместо ташна моделите си ги носеле сопствените глави на ревијата на Gucci!

Наместо класична писта,вчеравечер во Милано се одржала најчудната ревија на модната куќа Gucci каде моделите шетале во болничка сала, а носеле…

Peugeot 508 доаѓа во 2019 годинаАвто-мото
прекрасен дизајн

Peugeot 508 доаѓа во 2019 година

На интернет се појавија неколку фотографии од новата генерација на 508-ката на Peugeot, непосредно пред официјалната светска премиера на овој…

Емили Ратајковски во провокативна нова фотосесија!Мода и убавина
Совршена е од секој агол

Емили Ратајковски во провокативна нова фотосесија!

На насловната страница од новото издание на шпанскиот “Vanity Fair” американската манекенка Емили Ратајковски го покажала своето топлес издание. Манекенката…

Донарума веќе го одбрал новиот клубСпорт
шпекулации?

Донарума веќе го одбрал новиот клуб

Италијанскиот и светскиот фудбал, Џанлуиџи Донарума повторно е во центарот на вниманието на медиумите, а причината за тоа е идентична…

Дибиров ги расположи фановите со една фотка!Спорт
закон човече

Дибиров ги расположи фановите со една фотка!

Тимур Дибиров е еден од најдобрите ракометари на актуелниот европски и македонски шампион Вардар и човек кој повеќе зборува на…

Мет се појави во јавноста со 17 години помладата девојкаШоу бизнис и трач

Мет се појави во јавноста со 17 години помладата девојка

Мет Лебланк кој ги освои срцата на публиката во улогата на Џои од серијата Friends, како во серијата така и…

Ангелот на Victoria’s Secret објави фотографија од своето бебеШоу бизнис и трач

Ангелот на Victoria’s Secret објави фотографија од своето бебе

Познатиот модел Бехати Принслу и музичарот Адам Левин станаа родители на второ дете, ќерка по име Џио Грејс. Убавата манекенка…

Еве колку Северина заработува од ИнстаграмШоу бизнис и трач
Занимливости

Еве колку Северина заработува од Инстаграм

Северина е една од напратените и најпопуларните ѕвезди на социјалните мрежи, поради што бројни брендови и нудат пари во замена…

Украинката која ќе ја заскокотка вашата фантазија!Убавици
Секси

Украинката која ќе ја заскокотка вашата фантазија!

Украинките важат за едни од најубавите и најзгодни жени во светот, а Ксуша Красивчик не е исклучок од тоа правило.…