Латино убавица која ќе ве освои со својот совршен изгледУбавици
Сексипилна

Латино убавица која ќе ве освои со својот совршен изглед

Девојките кои доаѓаат од Латинска Америка важат за едни од најубавите жени во светот, а тука секако спаѓа и Паула…

Рада Манојловиќ за Сека Алексиќ: Чудна е!Шоу бизнис и трач
Екстра

Рада Манојловиќ за Сека Алексиќ: Чудна е!

Рада Манојловиќ од неодамна е во центарот на вниманието поради инцидентот со Анабела, а пејачката продолжува да ги озборува и…

Икер Касиљас ќе ја продолжи кариерата во италијанското првенство?Спорт
Вести

Икер Касиљас ќе ја продолжи кариерата во италијанското првенство?

Икер Касиљас ќе ја продолжи кариерата во италијанското првенство, тврдат медиуми од Апенините. Според нив, претставници на ветеранот веќе биле…

Тимур Дибиров со речиси перфектна реализација го предводеше Вардар до уште една победа во ЛШСпорт
Вести

Тимур Дибиров со речиси перфектна реализација го предводеше Вардар до уште една победа во ЛШ

Крилото на Вардар одигра одличен меч против унгарски ПИК Сегед, постигнувајќи 11 погодоци од 12 обиди, со што беше еден…

Голем инцидент на натпреварот во ФА КупотСпорт
Вести

Голем инцидент на натпреварот во ФА Купот

По елиминацијата на Манчестер Сити од ФА Купот со поразот од Виган со 1:0, се случи голем испад на Серхио…

Која е новата госпоѓа Ли?Шоу бизнис и трач
баш си одговараат

Која е новата госпоѓа Ли?

Британи e интернет ѕвезда и блогерка, а моментално е најважно е дека таа се претставува како “идна госпоѓа Ли” која…

Stan Webb со својот бенд “Chicken Shack” овој петок во „Станица 26“!Настани
ќе биде одлично!

Stan Webb со својот бенд “Chicken Shack” овој петок во „Станица 26“!

Гитаристот и вокалист Stan Webb доаѓа директно од Лондон во ноќниот клуб „Станица 26“ на 23 февруари, а овој ексклузивен…

Листа на добитницити на БАФТА наградитеМузика и филм

Листа на добитницити на БАФТА наградите

Наградите на Британската академија за филмска и телевизиска уметност беа доделени во Лондон. Листата на наградени и номинирани изгледа вака:…

Која опција ја има Левандовски?Спорт
Тој знае најдобро

Која опција ја има Левандовски?

Полскиот репрезентативец, Роберт Левандовски низ изминативе години се промовираше себеси во еден од најдобрите светски напаѓачи и голгетери, во „деветка“…

Овие дами ја погрешија темата на настанотШоу бизнис и трач
Трико на црвен тепих?

Овие дами ја погрешија темата на настанот

Фустани кои повеќе изгледаат како трико покриено со тул беа избор на BAFTA наградите минатата ноќ. Овие три актерки очигледно…