Новиот “Audi A7 Sportback”Авто-мото
Перфектен!

Новиот “Audi A7 Sportback”

Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото…

Славниот рапер со низа хуманитарни акции!Шоу бизнис и трач
убав гест

Славниот рапер со низа хуманитарни акции!

Раперот Дрејк одлучил да ѝ го разубави животот на хотелската чистачка, Одели Парет, која секој ден патува четири часа до работа…

Сексапилната Роузи никого нема да остави рамнодушенУбавици
Секси

Сексапилната Роузи никого нема да остави рамнодушен

Роузи Роф е една од најубавите Англичанки на Инстаграм, а за тоа сведочат и нејзините разголени фотографии со кои секој…

Адам и Бехати станаа родители на ќеркичкаШоу бизнис и трач
Честитки

Адам и Бехати станаа родители на ќеркичка

Познатиот пејач Адам Левин и моделот Бехати Принсла по втор пат станале родители на девојчето Џои Грејс. Популарната двојка која…

Еве како Кристијано Роналдо и Георгина го поминуваат времето домаШоу бизнис и трач
Екстра

Еве како Кристијано Роналдо и Георгина го поминуваат времето дома

Девојката на Роналдо, Георгина Родригез со својата последна објава на социјалните мрежи повторно покажа дека во нивниот дом владее вистинска…

Едноставен напиток кој веднаш ќе ве спаси од мигрена!Здравје и Фитнес
вистина, вистина

Едноставен напиток кој веднаш ќе ве спаси од мигрена!

Стручњаците од областа на исхраната советуваат да направите домашно кафе без шеќер, во кој ќе треба да исцедите половина лимон…

Ледецка го освои златниот медал во дисциплината супер велеслалом!Спорт
Браво!

Ледецка го освои златниот медал во дисциплината супер велеслалом!

Чешката скијачка Естер Ледецка го направи најголемото изненадување во досегашниот тек на Олимпијадта во Пјонгченг, освојувајќи го златниот медал во…

Рита Ора со настап во Косово, српските фанови бесни!Шоу бизнис и трач
се за пари

Рита Ора со настап во Косово, српските фанови бесни!

Рита Ора пред неколку денови објави дека доаѓа во Косово каде ќе има настап по повод десет годишницата од независноста…

Бјанка Балти не успеа да ги сокрие своите бујни градиШоу бизнис и трач

Бјанка Балти не успеа да ги сокрие своите бујни гради

Моделот Бјанка Балти се појави на еден настан во Њујорк и го сврте вниманието кон нејзиниот избор на фустан што…

Жозе Мурињо кова планови за летниот преоден рокСпорт
Вести

Жозе Мурињо кова планови за летниот преоден рок

Жозе Мурињо веќе ги кова плановите за летниот преоден рок. Португалецот е одлучен следната сезона да ја врати шампионската титула…