„Кока-кола“ е во загуба од 2,75 милијарди долари!?Занимливости

„Кока-кола“ е во загуба од 2,75 милијарди долари!?

Американската компанија „Кока-кола“ забележа загуба во последниот квартал од минатата година поради порастот на даночните обврски на 3,6 милијарди долари,…

Ќе се гради највисоката зграда на светот направена од дрва, ќе има 70 катаЗанимливости
НЕРЕАЛНО Е

Ќе се гради највисоката зграда на светот направена од дрва, ќе има 70 ката

Јапонска компанија планира во Токио до 2041 година да изгради дрвен небодер од 70 ката, кој ќе биде висок 350…

Маска со кафе против уморен и неизедначен тен на лицето!Мода и убавина
испробано!

Маска со кафе против уморен и неизедначен тен на лицето!

Маската за лице од кафе е одличен начин како да “вбризгате” живот во уморниот и неизедначен тен. Ова е идеална…

Кристина Агилера го “запали” Инстаграм со голите фотографииШоу бизнис и трач
провокативно..

Кристина Агилера го “запали” Инстаграм со голите фотографии

Кристина Агилера е пејачката која сигурно го одбележа тинејџерството на помладата генерација од 21 век и важи за пејачка со…

Која е Карди Би, музичката ѕвезда на 2017 година?Шоу бизнис и трач
едноставно прекрасна

Која е Карди Би, музичката ѕвезда на 2017 година?

Најголемата нова ѕвезда за 2017 година која зборува за тоа колку е важен феминизмот, за својот прв настап во стриптиз…

Која е првата љубов на Буфон во фудбалот?Спорт
дали ќе има поправен?

Која е првата љубов на Буфон во фудбалот?

Јувентус на градското дерби против Торино кое се игра оваа недела ќе се обиде да се опорави од шокот кој…

Сеуште лудо вљубени еден во друг, Том Хенкс и Рита Вилсон!Шоу бизнис и трач
брак каков секој би посакал

Сеуште лудо вљубени еден во друг, Том Хенкс и Рита Вилсон!

Глумецот Том Хенкс во неодамнешното интервју кое го направи зборуваше за неговиот брак со Рита Вилсон кој трае 29 години…

Дакота Џонсон проговори за секс сцените во „50 нијанси ослободени“Музика и филм

Дакота Џонсон проговори за секс сцените во „50 нијанси ослободени“

Дакота Џонсон и Џејмс Дорнан снимија три заеднички филма во сагата „50 нијанси…“, но тврдат дека секс сцените им се…

Кристина Агилера со голи фотографии на ИнстаграмШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАКО ДА СЕ ВРАТИ ВО ЈАВНОСТА

Кристина Агилера со голи фотографии на Инстаграм

Пејачката го одбележа тинејџерството на помладата генерација од 21 век. Таа важи за пејачка со исклучително моќен глас, па и…

Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!Здравје и Фитнес
ОДЛИЧНО

Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!

Најпознатиот ланец за брза храна во светот веќе со години има мени кои никогаш не го промениле. Едно од нив…