Ешли Грахам во провокативно издание позира за Спортс ИлустрејтедМода и убавина
интересно..

Ешли Грахам во провокативно издание позира за Спортс Илустрејтед

Ешли Грахам успешната соработка ја продолжи и оваа година па повторно се најде на насловната страница на Спортс Илустрејтед со…

”Чистачката ” која чекори по црвениот тепих!Мода и убавина
дури и невкусно..

”Чистачката ” која чекори по црвениот тепих!

Плус сајз моделот Табриа Мејџорс ова време минатата година работела како чистачка, а сега има успешна кариера во светот на…

Лила Филиповска отиде на се, трет брак за убавата водителка!Шоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Лила Филиповска отиде на се, трет брак за убавата водителка!

Нашата позната и преубава водителка Лила Филиповска по трет пат го кажа судбоносното “да” на најромантичниот ден во годината –…

Каролина Херера се повлекува од модниот светМода и убавина

Каролина Херера се повлекува од модниот свет

Позната е по своите препознатливи дизајни на модните колекции и по беспрекорните мириси и пакувања на парфемите. Каролина Херера реши…

Сиара ги објави првите фотографии од слатката мала ќерка СиенаШоу бизнис и трач
ПРЕСЛАТКА Е!

Сиара ги објави првите фотографии од слатката мала ќерка Сиена

Сиара ја претстави својата ќеркичка пред светот. Популарната пејачка објави фотографии со 9-месечната Сиена, направени од нејзиниот сопруг Расел Вилсон.…

Титула за Dacia Duster за Aвтомобил на годината во МакедонијаАвто-мото
БРАВО

Титула за Dacia Duster за Aвтомобил на годината во Македонија

Националното жири за избор на автомобил на годината во Македонија го прогласи Dacia Duster за освојувач на годинешната титула. Согласно…

Емина Јаховиќ објави дека се разведува од Мустафа СандалШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ објави дека се разведува од Мустафа Сандал

36-годишната пејачка сподели дека се разведува од 48-годишниот музичар и бизнисмен со порака на Instagram. Драги мои, поради љубовта и…

Јелена Розга има ново момчеШоу бизнис и трач

Јелена Розга има ново момче

Во септември минатата година,познатата пејачката ја раскина долгогодишната врска, а сега ужива во друштвото на еден маж. Јелена Розга веќе…

На Џенифер Анистон и пропадна и вториот бракШоу бизнис и трач
НЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА

На Џенифер Анистон и пропадна и вториот брак

Двојката рекла дека се најдобри пријатели кои се разделуваат како пар, но се радуваат на продолжување на пријателството. Одлуката за…