Берберот му предложи да порасне брада и му го промени животот!Занимливости

Берберот му предложи да порасне брада и му го промени животот!

Ако листата на мажи, пред и по растењето брада не ве убеди дека мажите изгледаат подобро со брада, оваа приказна…

Полицајка која нема да ви пречи да ви стави лисици!Убавици
Дење апси, ноќе се слика

Полицајка која нема да ви пречи да ви стави лисици!

Саманта Сепулведа е жена која има убиствен изглед и доминикански корени, а работи како полицајка во Њујорк, што ја прави…

Северина со фотографија ги разнежни фановите на ИнстаграмШоу бизнис и трач
Слатко

Северина со фотографија ги разнежни фановите на Инстаграм

Северина повторно успеа да ги разнежни следачите на Инстаграм – толку многу што за помалку од 24 часа нејзината фотографија…

Нетс му оддаде вистинска почит на Дражен ПетровиќСпорт
Вести

Нетс му оддаде вистинска почит на Дражен Петровиќ

Дражен Петровиќ уште на 19 години беше дел од репрезентацијата на Југославија на Олимписките игри во 1984-та година. Мирните раце…

ФИФА ја рангираше Македонија на 74 местоСпорт
Вести

ФИФА ја рангираше Македонија на 74 место

ФИФА го објави месечното рангирање на националните тимови, каде што Македонија, иако не одигра ниту една средба во текот на…

Уште една ноќ за памтење на Никола ЈокиќСпорт
Браво

Уште една ноќ за памтење на Никола Јокиќ

Никола Јокиќ ги живее своите најубави денови во НБА лигата. За само неколку дена оствари уште еден трипл-дабл, сега до…

Оглас за работа – стани влогер на Скопје Сити Мол

Од денес до 28.2.2018, Скопје Сити Мол го бара својот официјален влогер. Се бара идниот Џејк Пол, како што се…

Алкохолот е поштетен за мозокот од марихуаната?Занимливости
дали е можно?

Алкохолот е поштетен за мозокот од марихуаната?

Новата студија во кое истражување учествувале 850 возрасни и 430 тинејџери покажало дека алкохолот, но не и марихуаната, влијае на…

Merdeces C-Class со нов редизајнАвто-мото
Едноствано совршен

Merdeces C-Class со нов редизајн

Најпродаваниот модел на Mercedes претрпе промени на стилски, но и на технолошки план, а промените се однесуваат и на лимузинската…

Вејн Руни стана татко по четврти пат!Спорт
нека е живо и здраво

Вејн Руни стана татко по четврти пат!

Познатиот англиски фудбалер Вејн Руни стана татко по четврти пат, од како неговата сопруга, Колин Руни доцна синоќа објави дека…