Новиот Audi A7 Sportback – Динамика во најубава формаАвто-мото
Аууу

Новиот Audi A7 Sportback – Динамика во најубава форма

Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото…

Крис ги зема работите во свои раце па богатството на Кардашијанс процветаШоу бизнис и трач

Крис ги зема работите во свои раце па богатството на Кардашијанс процвета

Откако во 2009-та година, шоуто на Кардашијанс ѝ здодеа на публиката тоа беше знак за тревога во очите на Крис…

Запознајте ја Николета, убавата заводничка од РоманијаУбавици
Убава и паметна

Запознајте ја Николета, убавата заводничка од Романија

Николета Вацулов доаѓа од Романија, а е родена на 3-ти декември 1988 година. Таа се занимава со моделство и глума,…

Денвер Нагетс славеше во дербито со Сан Антонио Спарс на крилјата на неверојатниот Никола ЈокиќСпорт
Вести

Денвер Нагетс славеше во дербито со Сан Антонио Спарс на крилјата на неверојатниот Никола Јокиќ

Денвер Нагетс во еден од поинтересните натпревари одиграни доцна синоќа успеа да победи против Сан Антонио Спарс со резултат од…

Вака познатите го прославија денот на вљубенитеФото Стории
Слатко

Вака познатите го прославија денот на вљубените

Познатите ѕвезди вчера го преплавија Инстаграм со фотографии и со тоа покажаа колку се сакаат на Денот на вљубените. Погледнете…

Ливерпул го декласираше Порто на домашен теренСпорт
Екстра

Ливерпул го декласираше Порто на домашен терен

Ливерпул синоќа го декласираше португалски Порто со 5:0, а еден од најубавите моменти на натпреварот на Драгао беше погодокот на…

Реал Мадрид триумфираше со резултат од 3-1Спорт
Вести

Реал Мадрид триумфираше со резултат од 3-1

Реал Мадрид успеа да направи одличен резултат по првиот меч од 1/8 финалето од ЛШ откако на Сантијаго Бернабеу славеше…

Кејт Аптон падна од карпа во морето додека се фотографираше топлесШоу бизнис и трач

Кејт Аптон падна од карпа во морето додека се фотографираше топлес

Tоп моделот Кејт Аптон паднала од карпа во морето додека се фотографираше топлес на островот Аруба за списанието Sports Illustrated.…

Москва под снег!Фото Стории

Москва под снег!

Москва под снег е идилична за сите светски фотографи! Градот станува чист и магичиен. Русија има навистина што да понуди!!!…

Меланија Трамп декорираше колачиња со болни дечиња на Св. ВалентинШоу бизнис и трач
ДАМА ВО ЦРВЕНО

Меланија Трамп декорираше колачиња со болни дечиња на Св. Валентин

По повод Денот на вљубените, првата дама на САД декорираше колачиња и си разменуваше картички со креативните деца во здравствениот…