Дневен хороскоп за среда (14.02.2018)Хороскоп

Дневен хороскоп за среда (14.02.2018)

Овен Не сте расположени на никој да му полагате сметки. Не ви се препорачува влез во партнерски однос. Ве привлекуваат…

Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ предизвикаа голем скандал за време на натпреварот против ТотенхемСпорт
Шокантно

Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ предизвикаа голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем

Малку требаше соиграчите од Јувентус, Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ да предизвикаат голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем.…

Вајтли ги привлекла сите погледи во Њујорк од како ја променила својата фризура!Шоу бизнис и трач
преубава!

Вајтли ги привлекла сите погледи во Њујорк од како ја променила својата фризура!

Познатата манекенка Рози Хантингтон Вајтли решила да го освежи својот изглед и да испроба една од најпопуларните фризури на оваа…

Хари Кејн постави нов рекордСпорт
Вести

Хари Кејн постави нов рекорд

Синоќа лондонски Тотенхем одигра нерешено, 2:2 против Јувентус на гостувањето во Торино и може да се каже дека избраниците на…

Џиџи Хадид откри дека има здравствени проблемиШоу бизнис и трач
што ли е?

Џиџи Хадид откри дека има здравствени проблеми

Познатата манекенка Џиџи Хадид во последно време е мета на медиумите поради нејзиното тело дека ослабела толку многу што сметаат…

Јувентус – Тотенхем заврши без победникСпорт
ќе биде интересна сезона

Јувентус – Тотенхем заврши без победник

Вчера вечер започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со…

Меган Трејнор ги критикуваше слабите девојки,а самата стана една од нивМузика и филм
НЕПРЕПОЗНАТЛИВА!

Меган Трејнор ги критикуваше слабите девојки,а самата стана една од нив

Ја препознавате ли оваа дама од фотографијата? Станува збор за 24-годишната пејачка Меган Трејнор која на музичката сцена е присутна…

Десетгодишно момче облечено во жена на модната пистаШоу бизнис и трач

Десетгодишно момче облечено во жена на модната писта

Како бренд кој се спротивставува на предрасудите, познат по својата застапеност на малцинствата, Gipsy Sport честопати ангажира различни типови модели…

Најпросперитетни земји во светот#Убав живот
Екс ју земја на листата

Најпросперитетни земји во светот

Институтот Легатум во Лондон ја објави десеттата годишна листа на просперитетни земји врз основа на детално истражување. Индексот на просперитет…

Најсреќното место во светот станува уште поскапоЗанимливости

Најсреќното место во светот станува уште поскапо

Најсреќното место во светот станува уште поскапо, пишува Travel+Leisure. Дизниленд во Орландо, Флорида и Дизниленд во Анахајм, Калифорнија, ги зголемија…