Huawei го претстави P smart на македонскиот пазарМобилни и технологија
предобар!

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазар

Huawei на почетокот на овој месец го пушти во продажба новиот модел P smart кој доаѓа со новиот EMUI 8.0 – оперативниот…

Запрепастувачкиот Mercedes-Benz G63 AMGАвто-мото
Ви се допаѓа ли?

Запрепастувачкиот Mercedes-Benz G63 AMG

Од Штутгарт ни пристигнаа првите фотографии на фуриозната изведба на AMG моделот кој што во својата „изворна форма“ владее меѓу…

Лисца го восхити ПаризМода и убавина
Прекрасно

Лисца го восхити Париз

Како и секоја година кон  крајот на јануари најголемиот моден саем Salon International de la Lingerie во Паризги покани најуспешните…

Новак Ѓоковиќ ја покажа својата наследничка ТараШоу бизнис и трач

Новак Ѓоковиќ ја покажа својата наследничка Тара

Новак Ѓоковиќ ја претстави својата наследничка, малата Тара. Во описот на сликата што настана по должината на брегот на морето,…

Адријана Лима се забавуваше на карневалот во РиоМода и убавина
БАШ И БИЛО ЗАБАВНО

Адријана Лима се забавуваше на карневалот во Рио

Адријана Лима отпатува во Рио де Жанеиро за да биде дел од карневалското лудило.36-годишниот ангел на Victoria’s Secret танцуваше и…

Ким Кардашијан повторно провоцира на ИнстаграмШоу бизнис и трач
Слика

Ким Кардашијан повторно провоцира на Инстаграм

Откако по трет пат стана мајка, Ким Кардашијан не престанува да провоцира на социјалните мрежи. Ѕвездата пред три дена објави…

Меган Маркл и принцот Хари во ШкотскаШоу бизнис и трач

Меган Маркл и принцот Хари во Шкотска

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска. Кралскиот пар, кој ќе стапи во брак во…

Вака Блејк Лајвли изгледа со 27 килограми помалкуШоу бизнис и трач
Браво

Вака Блејк Лајвли изгледа со 27 килограми помалку

Блејк Лајвли напорно тренираше за своето тело да го доведе во завидна форма, а се чини дека трудот и како…

Eye Cue ќе ја претставуваат Македонија на ЕвровизијаМузика и филм
САМО НАПРЕД!

Eye Cue ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

Еye Cue ќе нè претставува на Евровизија 2018.Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст…

Девојка која личи на кукла со заводливи облиниУбавици
Како нереална

Девојка која личи на кукла со заводливи облини

Салем Коуса или едноставно Леми, како што е позната на социјалните мрежи, е девојка која што има повеќе од еден…