Годините не и можат ништо, згодна и на 52годиниШоу бизнис и трач

Годините не и можат ништо, згодна и на 52години

Британската актерка Елизабет Харли веќе има сериозни слики во костими за капење и “изданија на плажа”. На нејзиниот профил на…

Староримски хороскопХороскоп

Староримски хороскоп

Овен Вие сте упорни и дрски, па не се откажувате сè додека не го изморите „противникот”, односно личноста која ви…

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубенитеМода и убавина
НАЈУБАВИ!

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубените

Денот на вљубените е за неколку дена.Викторија сикрет ја објави новата секси кампања посветена на љубовта. Во колекцијата дизајнирана за…

Во Дубаи отворен нов највисок хотел во светотЗанимливости
ПРЕКРАСЕН!

Во Дубаи отворен нов највисок хотел во светот

Во авенијата на шеикот Зајед во Дубаи отворен е хотелот „Гевора“, највисокиот хотел на светот.Хотелот е кула во златна боја, со…

Кинезите ја ископираа и Isetta!Авто-мото
КОЛКУ ЛИ ЌЕ ЧИНИ?

Кинезите ја ископираа и Isetta!

Доста успешно, мора да признаеме – дури и додадоа и четири врати. Колку и да е стара, култот на Isetta…

Што носат познатите модели на забавитеМода и убавина
ГЛАМУРОЗНИ И МОДЕРНИ

Што носат познатите модели на забавите

Нема жена што не се нашла во недоумица што да облече за одредена пригода, или уште повеќе да нема никаква…

Ирина Шајк облечена во Ботега ВенетаМода и убавина
ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Ирина Шајк облечена во Ботега Венета

Ирина беше дел и од модното шоу на Ботега Венета, за кое облече жолта кадифена креација со длабоко деколте.  …

Трудна и гола ги покажа вештините во кујнатаШоу бизнис и трач

Трудна и гола ги покажа вештините во кујната

Таа е доказ дека со смеа и шега се е полесно. И покрај тоа што претрпела жестока борба за потомство,…

Холивудскиот глумец кој ќе го толкува ликот на Никола ТеслаМузика и филм

Холивудскиот глумец кој ќе го толкува ликот на Никола Тесла

Итан Хук ќе го игра Никола Тесла во новиот филм “Тесла”, кој се појави на берлинскиот филмски пазар. “Тесла” е…