Преубавата Шпањолка е сѐ што треба да видите денес!Убавици
Каква убавина...

Преубавата Шпањолка е сѐ што треба да видите денес!

Џесика Гоикоечеа е познато лице во светот на модата во родната Шпанија, а таа е родена во 1996 година во…

Амандин Лејно потпиша за ЃерСпорт
Екстра

Амандин Лејно потпиша за Ѓер

Амандин Лејно во текот на вчерашниот ден потпиша за Ѓер каде што ќе се пресели на почетокот на идната сезона.…

Јута Џез забележа победа над Сан Антонио СпарсСпорт
Екстра

Јута Џез забележа победа над Сан Антонио Спарс

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс,…

Душко Вујошевиќ поради неисплатен долг кон него ја блокирал сметката на неговиот поранешен клубСпорт
Вести

Душко Вујошевиќ поради неисплатен долг кон него ја блокирал сметката на неговиот поранешен клуб

Душко Вујошевиќ поради неисплатен долг на црно-белите кон него ја блокирал сметката на поранешниот клуб. Се работи за долг од…

Јувентус и Тотенхем одиграа нерешеноСпорт
Вести

Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено

Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено, 2:2 во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на Шампионите. Јувентус поведе со 2:0 уште…

Гатузо заработува 60-пати помалку од Алегри!Спорт
Заслужено!

Гатузо заработува 60-пати помалку од Алегри!

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа…

Тајга бара тест за татковство од Кајли за малата Сторми!Шоу бизнис и трач
никогаш не се знае

Тајга бара тест за татковство од Кајли за малата Сторми!

20 годишната Кајли Џенер го роди своето прво дете, девојчето Сторми Вебстер, а само по неколку денови поранешното момче на…

Најлуксузниот Mercedes, Maybach S-Class!Авто-мото
како вселенско летало

Најлуксузниот Mercedes, Maybach S-Class!

Германскиот произведувач ја унапреди својата најлуксузна лимузина за 2018 година, а највоочливата промена се гледа од профил со оглед на…

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!Мобилни и технологија
врв од телефон!

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи…

Селена Гомез ја продава куќата за лекувањеШоу бизнис и трач

Селена Гомез ја продава куќата за лекување

Еден од најпопуларните пејачки денес Селена Гомез се бори со злобна болест – лупус. Минатата година, најдобрата пријателка ѝ донираше…