Конте не знае да го убеди клубот да купува играчи!Спорт
нека побара помош

Конте не знае да го убеди клубот да купува играчи!

Тренерот на Челси, Антонио Конте смета дека му е тешко да ја убеди управата да му донесе нови играчи. Челси…

Идрис Елба ја запроси неговата 16 годишна помлада девојка!Шоу бизнис и трач
Честитки..

Идрис Елба ја запроси неговата 16 годишна помлада девојка!

Холивудскиот заводник,45 годишниот британец Идрис Елба неодамна ја запроси својата 16 годишна помлада девојка Сабрина Доур, поранешна Мис на Ванкувер…

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионотМода и убавина

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионот

Водечкиот босанско-херцеговски бренд во производство на хигиенски производи доби потврда за квалитетот на своите производи и од страна на самите…

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежинаМода и убавина
ХРАБРО!

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежина

Еден од најбараните модели во светот, Џиџи Хадид постојано е под лупа и се соочува со коментари за тежината. Додека…

Завршено снимањето на Game of Thrones во ХрватскаМузика и филм

Завршено снимањето на Game of Thrones во Хрватска

Снимањето на сцената за осмата сезона на популарната серија Game of Thrones во Дубровник официјално заврши. Најголемата конфузија се појави…

Ирина Шајк блесна на модното шоу во ЊујоркМода и убавина
НЕОБИЧНО ЗА НА РЕВИЈА

Ирина Шајк блесна на модното шоу во Њујорк

Ирина Шајк со специјален партнер дефилираше на Њујоршката недела на модата. Славната Русинка излезе од вонземско летало и зачекори на…

Рита Ора гола на плажа!Шоу бизнис и трач
КОГА И СЕ МОЖЕ

Рита Ора гола на плажа!

Атрактивната пејачка Рита Ора на Инстаграм повторно распали со серија фотки на кои позира „како од мајка родена“ во идиличен…

Дејвид Бекам со децата се забавуваа во ЊујоркШоу бизнис и трач

Дејвид Бекам со децата се забавуваа во Њујорк

Дејвид Бекам веќе неколку дена престојува во Њујорк заедно со децата, по повод ревијата на Викторија. Поранешниот фудбалер седеше во…

Како Бонд станал 007?Музика и филм

Како Бонд станал 007?

62 годишниот писател Ентони Хоровиц го пишува романот „Засекогаш и еден ден“,официјално предпродолжување на „Казино Ројал“, кој открива како супершпионот…

Синот на Брена ја открива вистината за неговото киднапирање!Шоу бизнис и трач
ХРАБРО!

Синот на Брена ја открива вистината за неговото киднапирање!

25 годишниот Стефан Живојиновиќ одлучил вистината за своето киднапирање да ја открие во документарен филм. Постариот син на Лепа Брена…