Јелена откри како Новак Ѓоковиќ го учи синот да скијаШоу бизнис и трач

Јелена откри како Новак Ѓоковиќ го учи синот да скија

Јелена и Новак Ѓоковиќ во моментов уживаат во снежните магии, а според снимките од Instagram, малиот Стефан беше најзадоволен од…

Почина актерот Рег КејтиШоу бизнис и трач

Почина актерот Рег Кејти

Американскиот актер Рег Кејти, познат по своите улоги во серијата House of Cards и The Wire, почина на 60-годишна возраст. Веста…

Тесла изгуби 2,2 милијарди долари во 2017 годинаАвто-мото

Тесла изгуби 2,2 милијарди долари во 2017 година

Компанијата Тесла објави дека забечежал загуба од 2,2 милијарди долари во 2017 година, што е речиси 800 милиони повеќе отколку…

Кои пет лица ги следи првата дама на САД на Twitter?Шоу бизнис и трач

Кои пет лица ги следи првата дама на САД на Twitter?

Меланија Трамп на Twitter следи само пет лица. Иако нејзиниот официјален Twitter профил го следат речиси десет милиони луѓе. Eден…

Совршениот изглед на Софија ВергараМода и убавина
ТИ БЛАГОДАРИМЕ

Совршениот изглед на Софија Вергара

Згодната Колумбијка,покрај големите успеси на професионален план,најде време за да открие неколку тајни. „Сите знаат дека отсекогаш сум го избегнувала…

Марлен Валдерама Алварез-атрактивна убавица која ги освои ситеУбавици
ПРЕКРАСНА Е!

Марлен Валдерама Алварез-атрактивна убавица која ги освои сите

Марлен Валдерама Алварез е фотомодел и ѕвезда на Инстаграм со повеќе од 100.000 следбеници. Таа е родена во Шпанија во…

На продажба Aston Martin Vantage,на Елтон ЏонШоу бизнис и трач

На продажба Aston Martin Vantage,на Елтон Џон

Автомобилот кој му припаѓал на британскиот пејач Елтон Џон ќе биде продаден на аукција која ќе се одржи на крајот…

Внатрешноста на Apple паркот вреден 5 милијарди долариЗанимливости
ИСТО КАКО ДОМА

Внатрешноста на Apple паркот вреден 5 милијарди долари

Вработените во компанијата Apple се селат во новото седиште вредно 5 милијарди долари,во кампусот наречен Apple Park.Тие на Инстаграм ги…

Знаците во индијанскиот хороскоп откриваат многу за вашиот карактерХороскоп
ГУСКА,СОКОЛ,ВОЛК,ГАВРАН...

Знаците во индијанскиот хороскоп откриваат многу за вашиот карактер

Според индијанскиот хороскоп, кој е еден од најстарите хороскопи во светот, секој од нас има свое животно кое е негов…