Купопродажба на Bugatti носи заработка од 900 илјади евраАвто-мото
одличен бизнис

Купопродажба на Bugatti носи заработка од 900 илјади евра

Хиперспортскиот модел Chiron на Bugatti има висока цена на пазарот на половните возила, со оглед на тоа што како нов…

Модната комбинација на Кендал Џенер која го сруши интернетот!Шоу бизнис и трач
модна катастрофа

Модната комбинација на Кендал Џенер која го сруши интернетот!

Во градот кој никогаш не спие – Њујорк, официјално започна модната недела, а февруари секоја година е резервиран за големите…

Сексапилната русокоса ќе ви измами воздишки!Убавици
Талентирана убавица

Сексапилната русокоса ќе ви измами воздишки!

Џин Вотс е убавица која на својата листа на таленти е фотомодел, текстописец, пејачка, шминкерка и сопственичка на козметичката линија…

Макс Верстапен изјави дека ќе има некаква претстава за нивните шанси за титула откако ќе мине првиот ден тестирање со новиот болидАвто-мото
Екстра

Макс Верстапен изјави дека ќе има некаква претстава за нивните шанси за титула откако ќе мине првиот ден тестирање со новиот болид

Макс Верстапен изјави дека ќе има некаква претстава за нивните шанси за титула годинава откако ќе мине првиот ден тестирање…

Ким Кардашијан и го даде телефонот на ќерка си да ја слика голаШоу бизнис и трач
Бизарно

Ким Кардашијан и го даде телефонот на ќерка си да ја слика гола

Ким Кардашијан повторно успеа да ја разбесни јавноста со фотографијата која ја објави на Инстаграм. На фотографијата ѕвездата позира пред…

Петар Ангелов имаше фантастично деби во новиот клубСпорт
Вести

Петар Ангелов имаше фантастично деби во новиот клуб

Петар Ангелов имаше фантастично деби во дресот на новиот клуб Кремс. Тоа особено важи за финишот од натпреварот во кој…

Емили Ратајковски новата кампања на Марк ЏејкобсМода и убавина
таа знае најдобро..

Емили Ратајковски новата кампања на Марк Џејкобс

Емили Ратајковски го промовира новиот вид на турбан и е новата ѕвезда на модните кампањи на светските брендови “Марк Џејкобс” и…

Баерн Минхен се збогува со своите најдобри фудбалериСпорт
Вести

Баерн Минхен се збогува со своите најдобри фудбалери

Дојде време баварскиот фудбалски гигант, Баерн Минхен да се збогува со своите најдобри фудбалери. Франк Рибери кој има 34 години,…

Опра Винфри сепак нема да се кандидира за претседател на САД!Шоу бизнис и трач
таа е најдобра солуција за претседател

Опра Винфри сепак нема да се кандидира за претседател на САД!

Опра Винфри постојано беше во центарот на вниманието oткако одржа моќен говор на наградите “Голден Глоубс”, и изјави дека ќе…

Ди Марија неуспешен во трансферот во БарселонаСпорт
повеќе среќа нареден пат

Ди Марија неуспешен во трансферот во Барселона

Анхел Ди Марија, kрилниот напаѓач на Пари Сен Жермен,po призна оти минатото лето бил многу блиску до трансфер во Барселона…