Со граѓанско учество до посилно општествоЖивот
УСАИД 25-годишниот јубилеј во Македонија.

Со граѓанско учество до посилно општество

Проект на УСАИД за граѓанско учество Во рамките на своите заложби за градење на силно граѓанско општество и јакнење на…

Зорана го обвинува Инстаграм поради намалувањето на бројот на лајкови и фановиШоу бизнис и трач
Екстра

Зорана го обвинува Инстаграм поради намалувањето на бројот на лајкови и фанови

Иако важеше за една од најпознатите и најуспешни блогерки во Србија, Зорана по бројките ја престигнаа нејзините млади колешки.  Зорана…

Згодната Доминиканка е егзотичната убавица која ја баравтеУбавици
Секси

Згодната Доминиканка е егзотичната убавица која ја баравте

Анабела Караско е родена на 27-ми февруари 1994 година во Доминиканската Република, а веќе долги години живее и работи во…

Барселона обезбеди пласман во финалеСпорт
Екстра

Барселона обезбеди пласман во финале

Барселона со 0:2 синоќа славеше на гостувањето кај Валенсија во вториот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија, со што…

Пеп Гвардиола не се откажува од идејата да доведе уште една ѕвезда во својот тимСпорт
Вести

Пеп Гвардиола не се откажува од идејата да доведе уште една ѕвезда во својот тим

Пеп Гвардиола не се откажува од идејата да доведе уште една ѕвезда во својот тим за да го засили нападот.…

Денес започна церемонијата за отворање на Зимските олимписки игри во ПјонгчангСпорт
Вести

Денес започна церемонијата за отворање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг

Точно на пладне по средноевропско време денеска започна церемонијата за отворање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Ова се трети…

Galaxy S9 и S9 Plus ќе бидат поскапи од своите претходнициМобилни и технологија
квалитетот си чини

Galaxy S9 и S9 Plus ќе бидат поскапи од своите претходници

Извор близок до Самсунг за јужнокорејските медиуми открил дека новите Galaxy S9 и S9 Plus паметни телефони кои ќе бидат…

Почина српскиот актер Небојша ГлоговацШоу бизнис и трач
R.I.P

Почина српскиот актер Небојша Глоговац

Српскиот актер Небојша Глоговац по тешка и напорна болест починал на 48 години , јавува RTS. Глоговац пред 10 дена…

30 дневен третман за чистење на организмот!Здравје и Фитнес
здраво и вкусно

30 дневен третман за чистење на организмот!

Сркојдневниот современ живот повлекува со себе многу нездрав начин на исхрана, премногу алкохол, цигари и никаква физички активности кои организмот…

Џеки Џен го носеше олимпискиот факел на отварањето на Зимскте Олимписки ИгриСпорт
Добар старт

Џеки Џен го носеше олимпискиот факел на отварањето на Зимскте Олимписки Игри

Домаќинот на Зимските Олимписки Игри 2018, градот Пјонгчанг во Јужна Кореја, се покажува во вистинско светло. Денеска во пресрет на…