Синооката убавица која ја заменува Денерис во “Game of Thrones”!Убавици
Сексипилна

Синооката убавица која ја заменува Денерис во “Game of Thrones”!

Убавицата по име Роузи Мек доаѓа од Англија, а има само 20 години. Таа веќе се опишува себе си како…

Светислав Пешиќ ќе ја води БарсаСпорт
Екстра

Светислав Пешиќ ќе ја води Барса

Екипата на Барселона по низата на лоши резултати во тековната сезона конечно презема чекор и се ослободи од Сито Алонсо,…

Јорданчо Давитков го објави списокот на кошаркариСпорт
Екстра

Јорданчо Давитков го објави списокот на кошаркари

Јорданчо Давитков го објави списокот на кошаркари повикани за следниот предквалификациски натпревар за ЕП во кошарка во 2021 година. За…

Ријад Марез одбива да се приклучи на остатокот од екипата поради стопирање на неговиот трансфер во Манчестер СитиСпорт
Вести

Ријад Марез одбива да се приклучи на остатокот од екипата поради стопирање на неговиот трансфер во Манчестер Сити

Ријад Марез одбива да се приклучи на остатокот од екипата затоа што од управата на клубот го стопираа неговиот трансфер…

Роџер Федерер одлучи да настапи на АТП турниротСпорт
Вести

Роџер Федерер одлучи да настапи на АТП турнирот

Роџер Федерер одлучи да ја прифати специјалната покана и да настапи на АТП турнирот во Ротердам кој ќе се одржи…

Пежо го подготвува новиот 4008Авто-мото
колку ли ќе чини?!

Пежо го подготвува новиот 4008

За неполни две години според ставовите на аналитичарите на европскиот пазар би требало да пристигне новиот SUV на Пежо – наречен…

Миранда Кер во фустанче кој поголемиот дел од трудниците не би се осмелиле да го облечатМода и убавина
КОЛКУ Е УБАВА!

Миранда Кер во фустанче кој поголемиот дел од трудниците не би се осмелиле да го облечат

Среќната вест за бременоста ја објави кон крајот на минатата година, кога повеќе не можеше да го крие трудничкото стомаче,…

Amazfit Bip, паметен часовник со одлични перформанси за само 99 долари!Мобилни и технологија
одлична варијанта

Amazfit Bip, паметен часовник со одлични перформанси за само 99 долари!

Ако барате паметен часовник со пристапна цена, солидни перформанси и одлична батерија, тогаш можеби треба да размислите за Amazfit Bip…

Погледнете го трејлерот за “Deadpool, Meet Cable”Музика и филм
Се гледаме на кино!

Погледнете го трејлерот за “Deadpool, Meet Cable”

Долгоочекуваниот трејлер за филмот “Deadpool 2” односно “Deadpool, Meet Cable” конечно е објавен од телевизиската куќа “Fox” . Според трејлерот,…

Агресивен изглед и ново имеАвто-мото
БРАВО!

Агресивен изглед и ново име

Официјално Kia во Женева ќе го претстави новиот Ceed! Со агресивен изглед полн со самодоверба инспириран од Stingerгресивен и ново име, третата…