Трка по долна облека во Белград!Шоу бизнис и трач
БРАВО ЗА ИДЕАТА

Трка по долна облека во Белград!

Под името “Белградски гарнитури” на Кејот Дунав, во организација на Белградски трки клуб, во Белград се одржа трка по долна…

Меланија Трамп во три модерни стајлинзиМода и убавина
БАШ Е ШИК

Меланија Трамп во три модерни стајлинзи

Каде и да се појават Меланија и Доналд Трамп се во центарот на вниманието. И покрај шпекулирањата околу неговото неверство…

Спречен обид за киднапирање на Лана Дел РејШоу бизнис и трач
и да си познат не е лесно

Спречен обид за киднапирање на Лана Дел Реј

 Guardian објави дека едно лице било уапсено поради сомнеж за киднапирање на Лана Дел Реј и дека при апсењето лицето…

Oukitel произведе телефон кој потсетува на iPhone XМобилни и технологија
одлични перформанси

Oukitel произведе телефон кој потсетува на iPhone X

Компанијата Oukitel произведе паметен телефон кој неодоливо потсетува на новиот модел на Apple – iPhone X. Станува збор за паметниот…

Можно е продолжение на “Friends”!?Музика и филм
ИНТЕРЕСНО !

Можно е продолжение на “Friends”!?

Во јавноста  се шпекулира за повторно снимање на серијата “Пријатели”, па дури и во форма на филм. Неодамна објавениот трејлер…

Нови достапни модели на NissanАвто-мото
БРАВО

Нови достапни модели на Nissan

Nissan и нејзиниот кинески партнер Dongfeng Group најавија развој на 20 модели на електрични возила. Овој план е дел од…

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – FalloutМузика и филм
сигурно ќе биде одличен филм

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – Fallout

Во шестиот дел од оваа франшиза, Итан Хант се враќа повторно со нова бескомпромисна мисија во која се појавуваат и…

Смеса од 4 состојки со која ќе имате сјајна коса и затегната кожа!Мода и убавина
дефинитивно ќе пробаме

Смеса од 4 состојки со која ќе имате сјајна коса и затегната кожа!

Она што секоја жена го сака е лице без акни, коса без првут и нејзин раст, а сега за се…

Мертенс сепак е со полесна повреда!Спорт
среќа..

Мертенс сепак е со полесна повреда!

Наполи славеше против Беневенто со 2:0, но сепак победата на екипата на Маурицио Сари ја засени повредата на Дрис Мертенс…

Кејт морала да руча во капут! – Бизарно кралско правилоШоу бизнис и трач
ЧУДНИ ПРАВИЛА

Кејт морала да руча во капут! – Бизарно кралско правило

Кејт Мидлтон на ручек дошла во долг капут, кое го потпишува италијанскиот дизајнерски двоец Dolce&Gabbana… Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг,…