Kraftwerk – 3D ConcertНастани
27.02

Kraftwerk – 3D Concert

Време: 19:30 Локација: Sportski centar “Boris Trajkovski” Датум: 27.02 Германските пионери на електронската музика, легендарните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје со…

Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на ИталијаСпорт
дали е во право?

Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија

Новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија Роберто Фабричини ги најави можните чекори во иднина за подобрување на состојбата во…

Квалитетот на Нутела се изедначува во сите држави на продажба!Живот
нутела е нутела

Квалитетот на Нутела се изедначува во сите држави на продажба!

Европската комисија вчера потврди дека некои мултинационални компании започнале со процес на изедначување на квалитетот на нивните производи, со цел…

Агентот на Клуни ја предвиде нашата заедничката иднина со Амал!Шоу бизнис и трач
си биле судбина

Агентот на Клуни ја предвиде нашата заедничката иднина со Амал!

Познатиот глумец и холивудски заводник Џорџ Клуни откри како тој и неговата сегашна сопруга се запознале и тоа во новата…

Сара Џесика Паркер е повредена и тажна од изјавата на Ким Катрал!Шоу бизнис и трач
малку себично

Сара Џесика Паркер е повредена и тажна од изјавата на Ким Катрал!

Продолжението на “Сексот и Градот” е актуелна тема овие денови, како и Ким Катрал која даде една необична изјава и ја…

Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!Музика и филм
омиленатааа

Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!

Најголемата британска ѕвезда Роби Вилијамс во интервју кое неодамна го направи, изјави дека песната “Angels” повеќе нема да ја изведува…

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекцијаМода и убавина
ЗАБАВНО И МОДЕРНО!

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекција

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер продолжува да соработуваат. По неколку колекции кои инстантно станаа хит, 22-годишниот модел и 66-годишниот дизајнер…

Кетрин на вечера во кралската палата во ОслоМода и убавина
КРАЛСКА УБАВИНА

Кетрин на вечера во кралската палата во Осло

Како специјални гости на свеченост во кралската палата во Осло,Норвешка беа војводката Кетрин и принцот Вилијам. Парот беше поканет на…

Кристијан Јованов навреден од Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
ШОУБИЗНИС

Кристијан Јованов навреден од Јелена Карлеуша

Само за да биде во центарот на вниманието Јелена Карлеуша мора да измисли нешто и покрај тоа што се е…

Крај на најстабилниот брак во Холивуд!Шоу бизнис и трач

Крај на најстабилниот брак во Холивуд!

Славниот пар кој беше 20 години во брак веќе не живее заедно и се подготвува на поделба на имотот вреден…