Британската академија за филмска и телевизиска уметност го исфрли Харви од членството

Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА) денеска го отфрли холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн за скандал за сексуална злоупотреба,…

Можеби

Сара Џесика мисли дека оваа глумица е доследна замена на Саманта

Единствената компликација околу снимањето на третиот дел од филмот “Сексот и градот” ја направи актерката Ким Кетрал, која беше непоколеблива…

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл ја доби главната улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот,…

Заслужено

Доби ѕвезда на Холивудската патека на славните во 90та година

Италијанската филмска икона Џина Лолобриџида ја освои ѕвездата на Холивудската патека на славните во нејзината 90-та година. „Поминаа 50 години…

Секси

Нескротливата убавица која царува со Инстаграм!

Алисон Паркер е една од новата генерација на убавици кои својата слава ја стекнале преку социјалните мрежи. Мистериозната и нескротлива…

Екстра

Берни Еклстон ги критикуваше челниците на спортот поради нивната одлука да нема повеќе грид девојки

Берни Еклстон ги критикуваше челниците на спортот поради нивната одлука да нема повеќе грид девојки почнувајќи од претстојната сезона. Девојките…

Екстра

Вестите за ангажманот на Леброн Џејмс во Голден Стејт ја запали публиката во Америка

Вестите за наводниот ангажман на Леброн Џејмс во Голден Стејт, ја запали публиката во Америка. Медиумската куќа ЕСПН прва јави…

Вести

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки повикани за претстојните два натпревара во рамки на евроквалификациите. Кошаркарките кои се на…

Вести

Борко Ристовски потпиша капитулација за својот ергенски статус

Борко Ристовски, минатата седмица по крајот на обврските околу Европското првенство помина неколку денови во Скопје, при што пред матичарот…