Царството на сирењето и чоколадото,градот ЦирихЗанимливости
УБАВИНИ

Царството на сирењето и чоколадото,градот Цирих

Цирих во зима се претвара во магија, па овој динамичен град ќе Ви понуди сè што Ви е потребно. Цирих…

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!Музика и филм
Интересно..

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!

Парична надомест од 11,4 милиони евра би добил популарниот женски бенд од 90 – те Спајс Грлс (Spice Girls) доколку …

Мерцедес ја претстави новата „А Класа“Авто-мото
врв!

Мерцедес ја претстави новата „А Класа“

Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази…

Подобро здравје со помош на 8 мали трикови!Здравје и Фитнес
да ги почитуваме

Подобро здравје со помош на 8 мали трикови!

Доколку сакате да ги подобрите своите навики во исхраната, потрудете се да се придржувате до овие неколку едноставни совети: 1.…

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!Спорт
погодена живеачка

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!

Младиот и досега анонимен Фаик Болкиах е најбогат фудбалер во светот, а ваквиот епитет младата ѕвезда на Лестер ја доби…

Селена Гомез се враќа во стил!Шоу бизнис и трач
убава како и секогаш

Селена Гомез се враќа во стил!

Иако од почетокот на 2018та година јавноста немаше прилика да ја види, таа неодамна во еден ден воодушеви со дури…

Претставен Samsung Galaxy A8 (2018)Мобилни и технологија
БРАВО

Претставен Samsung Galaxy A8 (2018)

Поголем „бесконечен“ екран (5,6 инчи), двојна камера со оптичка стабилизација на дигитални фотографии и видеа и IP68 oтпорност на вода…

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star TrekМузика и филм
ГОРДИ СМЕ НА НЕА

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star Trek

Никој нема слушнато за Александра Кочоска, но тоа не го оспорува фактот дека таа е успешна Македонка во Холивуд. 30-годишна…

Џорџ Клуни не ни излезе од дома за да ја запознае АмалШоу бизнис и трач
Прекрасни

Џорџ Клуни не ни излезе од дома за да ја запознае Амал

Идната љубов и мајката на неговите деца еден ден само му заѕвони на вратата. Актерот и режисер, откри дека тој…

Љубовен „бродолом“ за три хороскопски знаци во февруариХороскоп

Љубовен „бродолом“ за три хороскопски знаци во февруари

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на…