ГЛАМУРОЗНО КАКО И СЕКОГАШ

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?

Долго очекуваната венчавка на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркле веќе оддамна се знае каде ќе биде одржана.Но,…

Идеална убавина

Совршените облини на мексиканската убавица Кара дел Торо!

Познато е дека жените од Мексико се исклучително атрактивни, а Кара дел Торо е уште еден пример дека тие зрачат…

Слика

Вака Јелена Карлеуша дојде на снимање на Ѕвездите на гранд

Модните комбинации на Јелена Карлеуша се нешто што не се заборава. Поп дивата има одреден вкус кога е модата во…

Шокантно

Џонатан Бонд размислува да го напушти фудбалот поради навредите за неговата девојка

Џонатан Бонд откри дека размислува да го напушти фудбалот по навреди изречени од страна на навивачите поради градите на неговата…

Вести

Шкупи одигра нерешено против Черноморец Одеса од Украина

Шкупи продолжи со одигрување на контролни средби за време на подготовките во Анталија, па утрово одигра нерешено против Черноморец Одеса од…

Вести

Капитенот на Интер предизвикал вистински хаос во соблекувалната на тимот

Мауро Икарди во последно време се почесто се поврзува со заминување од Интер и ставање крај на етапата на Џузепе…

САМО НАПРЕД НОЛЕ!

Опериран Новак Ѓоковиќ !?

Според швајцарски Blick,Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во…

ОДЛИЧНО

И Македонија во првото полуфинале на Евровизија

Оваа година „Евровизија 2018“ ќе се одржува во Лисабон, Португалија.Македонскиот претставник ќе пее на првата полуфинална вечер на 8-ми мај,…

НЕ Е НАЈУБАВ АМА ...

Кој е најгрдиот Џејмс Бонд ?

Има топчест нос,тенки усни,широко лице!Даниел Крег е најгрдиот Џејмс Бонд во историјата на филмовите за агентот 007, покажува тестот за…

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна

Оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта…