Наташа Беквалац утре ќе стане мајка, закажано е породувањетоШоу бизнис и трач

Наташа Беквалац утре ќе стане мајка, закажано е породувањето

Според локалните медиуми, Наташа Беквалац подготвила сè за дочекот на малата Катја. Таа и нејзиниот сопруг веќе имаат закажано раѓање…

Најзгодниот пар прослави 9 години љубов и бракШоу бизнис и трач

Најзгодниот пар прослави 9 години љубов и брак

Моделот Жизел Бундшен и спортистот Том Брејди прославуваат девет години љубов и брак. „Каква луда работа беше во изминативе девет…

Годишнина за Porsche – 70 години спортски автомобилиАвто-мото
Porsche секогаш ќе биде Porsche

Годишнина за Porsche – 70 години спортски автомобили

Брз. Чист. Емотивен. Во изминатите 70 години, брендот Porsche е синоним за спортски автомобил на највисоко ниво. Првото возило што…

Почина Луис Гилберт, режисер на филмовите за Џемс БондШоу бизнис и трач

Почина Луис Гилберт, режисер на филмовите за Џемс Бонд

Луис Гилберт, директор на три иконски филмови за британскиот таен агент Џемс Бонд, почина во 98-та година, објави Independent. Веста…

Затворена фондацијата на Кевин Спејси во Велика БританијаШоу бизнис и трач

Затворена фондацијата на Кевин Спејси во Велика Британија

Фондацијата Кевин Спејси во Велика Британија одлучи да престане да работи поради повеќе обвинувања за сексуално вознемирување со кое се…

Суспендиран профилот на австралискиот плејбој кој спие со минимум 4 жени на денШоу бизнис и трач

Суспендиран профилот на австралискиот плејбој кој спие со минимум 4 жени на ден

Познатиот налог на Instagram “Candy Shop Mansion” беше суспендиран поради несоодветна содржина. Профило бил поврзан со активностите на Кендименовата вила…

Луксузна пустинска куќа во духот на Холивуд#Убав живот

Луксузна пустинска куќа во духот на Холивуд

Пустинската куќа од архитектот Кендрик Бенгс Келог презеде повеќе од 10 години за изградба, конечно завршена во раните 2000-ти. Познат…

Погледнете како еволуирале суперавтомобилите на Ferrari од 1947 до 2017 година?Авто-мото
Секогаш број 1!

Погледнете како еволуирале суперавтомобилите на Ferrari од 1947 до 2017 година?

Ferrari е една од најпознатите компании во светот , а нејзините возила се дефинитивно најпопуларни и најомилени автомобили на светот.…

Дневен хороскопХороскоп

Дневен хороскоп

Овните ќе се соочат со евентуални проблеми на работното место, Биковите денес да ја држат устата затворена, Близнаците – сеуште…

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 CompactМобилни и технологија
секогаш квалитетни!

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 Compact

Sony на јавноста и го претстави својот најнов адут на пазарот со паметни телефони и неговата „помала копија“ – станува…