Роџер Федерер го освои Австралија опен и дојде до 20. грен слем титула!Спорт
Честитки..

Роџер Федерер го освои Австралија опен и дојде до 20. грен слем титула!

Роџер Федерер во меч со пет сетови го победи Марин Чилиќ во финалето на Австралија Опен и го освои својот…

Февруари,месец на бугарскиот филм во МакедонијаМузика и филм
интересен настан

Февруари,месец на бугарскиот филм во Македонија

Филмската програма на Месец на бугарскиот филм во Кинотеката на Македонија започнува на на 01 февруари, а последната на 25 февруари,…

Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!Здравје и Фитнес
толку вкусна и здрава

Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!

Мешавината на мед и куркума е позната како „златна“ мешавина, бидејќи куркумата содржи куркумин кој штити од 150 болести, додека…

Набрзо премиерата на Серија 8!Авто-мото
не секој ќе може да си го дозволи

Набрзо премиерата на Серија 8!

Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон…

Меси смета дека заминувањето на Нејмар донесе подобрување во Барселона!Спорт
сепак не е во лоша конотација

Меси смета дека заминувањето на Нејмар донесе подобрување во Барселона!

Меси во  интервјути за „Ворлд Сокер“ се обиде да образложи каква порака добил од Ернесто Валверде, но исто така, посебно…