Фотошоп катастрофа на насловна странаШоу бизнис и трач
Голем пропуст

Фотошоп катастрофа на насловна страна

Опра Винфри позираше со Риз Витерспун и Том Хенкс за специјалното издание на магазинот Vanity fair. Се чини дека некој…

Иванка Трамп ја открива тајната за својот успехЗанимливости
Браво

Иванка Трамп ја открива тајната за својот успех

Иванка Трамп во интервјуто за Бизнис инсајдер даде совети за сите луѓе кои сакаат да постигнат напредок во својата кариера.…

Деми Мур непрепознатлива на улиците во Л.А.Шоу бизнис и трач
Изненадува

Деми Мур непрепознатлива на улиците во Л.А.

Поминаа пет години откако Ештон Кучер ја остави актерката Деми Мур. Таа се бореше со развод, и многумина сметаа дека…

Новата тетоважа на Златан Ибрахимовиќ го запали ИнстаграмШоу бизнис и трач
каков цар

Новата тетоважа на Златан Ибрахимовиќ го запали Инстаграм

Ибрахимовиќ отсекогаш важел за човек кој е повеќе од фудбалер, интернационална ѕвезда и вистински шоумен бидејќи неговите интервјуа се урнебесни,…

Погледнете ги перформансите на Galaxy S9Мобилни и технологија
колку би чинел...

Погледнете ги перформансите на Galaxy S9

Јужнокорејскиог гигант Самсунг на 25-ти февруари ќе го претстави новиот Galaxy S9 во Барселона, а од компанијата веќе започнале да…

Акаи бобинки за забрзан метаболизм и јак имунитетотЗдравје и Фитнес
Превкусни се..

Акаи бобинки за забрзан метаболизм и јак имунитетот

Трендовите во светот на храната често се менуваат, здравите навики се сега во мода, а акаи бобинките веќе подолго време…

Форс Индија сепак ќе го менува иметоАвто-мото
мистерија

Форс Индија сепак ќе го менува името

Пред почетокот на новото првенство во Формула 1 за 2018 година,Форс Индија ќе го промени името на својот тим. „Секогаш…

Емили повторно се фотографираше голаШоу бизнис и трач
Провоцира

Емили повторно се фотографираше гола

Моделот Емили Ратајковски обожава да ги фасцинирана нејзините следачите на Instagram со секси фотографии што и помогна да ја направи…

Кои се двете полуфинални двојки во Копа дел Реј?Спорт
жустро жустро

Кои се двете полуфинални двојки во Копа дел Реј?

Попладнево беа извлечени полуфиналните двојки во шпанскиот Копа дел Реј, натпреварување во кое за место во самиот финиш се изборија…

Овој пар станува нов трендсетерски хитШоу бизнис и трач
Не се лош пар

Овој пар станува нов трендсетерски хит

Плавоокиот затвореник Џереми Микс и неговата девојка, богатата Клои Грин, ја посетија светската метропола, а двојката пристигна на Модна недела…