Борис Бекер ги загубил своите гренд слем трофеиСпорт
Вести

Борис Бекер ги загубил своите гренд слем трофеи

Борис Бекер загубил пет од вкупно шесте гренд слем трофеи кои ги освоил во кариерата. Германецот побарал помош за да…

Един Џеко ги спаси Римјаните од поразСпорт
Вести

Един Џеко ги спаси Римјаните од пораз

Рома синоќа го одигра заостанатиот натпревар против Сампдорија (1:1), а Един Џеко ги спаси Римјаните од пораз со гол во…

Алексис Санчез утре ќе го облече дресот на ЈунајтедСпорт
Вести

Алексис Санчез утре ќе го облече дресот на Јунајтед

Алексис Санчез најверојатно веќе утре ќе го облече дресот на Јунајтед и ќе истрча на својот прв натпревар за Црвените…

Памела се сели во Франција поради помладиот дечкоШоу бизнис и трач
Нека и е со среќа

Памела се сели во Франција поради помладиот дечко

Памела Андерсон се сели од својата родна Америка поради нејзиното 18-години помладо момче на другиот континент, во Франција. Познатата актерка…

Уште една сестра Кардашијан објави провокативна фоткаШоу бизнис и трач
По стапките на сестра и

Уште една сестра Кардашијан објави провокативна фотка

Само еден ден по провокативните фотографии кои се појавија на интернет од Ким Кардашијан, и нејзината најстара сестра, Кортни, се…

Манекенката со само еден детал го смени својот изгледШоу бизнис и трач
Баш убаво

Манекенката со само еден детал го смени својот изглед

Една од најзагадените модели во светот, 21-годишната Бели Хадид, ја претстави својата нова фризура која ги воодушеви нејзините следбенички низ…

“Nike” претстави специјални “Play Station” патикиСпорт
предобри

“Nike” претстави специјални “Play Station” патики

Не помислувајте дека ова се патики кои можете да ги поврзете со вашиот “Play Station” уред, ниту се дел од…

Наскоро пристигнува HomePodМобилни и технологија
незаменливи

Наскоро пристигнува HomePod

Технолошкиот гигант Apple соопшти дека долгоочекуваниот паметен звучник HomePod ќе биде пуштен на продажба на 9-ти февруари, а уредот ќе…

Сталоне им честита на своите ќерки за добрите задници!Шоу бизнис и трач
језиво?

Сталоне им честита на своите ќерки за добрите задници!

Силвестер Сталоне е татко кој ги поддржува своите ќерки, но понекогаш таа поддршка на луѓето им изгледа малку (или малку повеќе)…

Столе Стоилов разочаран од исходот на ЕП!Спорт
За жал тоа е завршницата

Столе Стоилов разочаран од исходот на ЕП!

Македонија со повторен пораз од Данска во Вараждин од 31-20 го заврши своето учество на европското првенство во Хрватска на…