Вака изгледа спортската новинарка на РусијаУбавици
Екстра

Вака изгледа спортската новинарка на Русија

Јулијана Третјак е спортска новинарка во Русија и навивачка на Спартак од Москва. Таа на својствен начин ја прослави титулата…

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го ЛиверпулСпорт
Вести

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го Ливерпул

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го Ливерпул на домашен терен со 1-0. Јирген Клоп беше бесен, но неговиот колега на…

Поранешната 10-ка на Реал на медицински прегледи во ПаризСпорт
Вести

Поранешната 10-ка на Реал на медицински прегледи во Париз

ПСЖ има неколку фудбалери кои се навистина незадоволни и кои по секоја цена сакаат да си заминат од тимот до…

Фановите најдоа доказ за бременоста на Кајли ЏенерШоу бизнис и трач
Слика

Фановите најдоа доказ за бременоста на Кајли Џенер

Кардашијан/Џенер семејството повторно крена прашина на сите социјални мрежи и тоа после рекламата која ја направиа за Calvin Klein. Популарните…

Клои Кардашијан објасни како се изговара прекарот на Чикаго ВестШоу бизнис и трач
Екстра

Клои Кардашијан објасни како се изговара прекарот на Чикаго Вест

Ким Кардашијан и Кање Вест минатата недела објавија дека нивната ќерка ја крстиле Чикаго, а шегите на нивна сметка не…

Тренинг кој согорува калории и неколку часа по завршувањетоЗдравје и Фитнес
здрави и витки

Тренинг кој согорува калории и неколку часа по завршувањето

Тренинзите (High-intensity interval training) се тренинзи со висок интензитет во кратки интервали  и докажано трошат најмногу калории, а еве зошто задолжително…

Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!Мобилни и технологија
врвни перформанси

Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!

Компанијата Самсунг Електроникс во декември го најави паметниот уред Галакси А8 (2018) (Galaxy A8 (2018)) – новиот модел како надополнување…

Венгер со пофални зборови за професионалноста на СанчезСпорт
позитивни коментари насекаде

Венгер со пофални зборови за професионалноста на Санчез

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез не сакаше да го продолжи договорот со Арсенал, па јасно беше дека најдоцна на лето ќе…

Стоилов со поддршка и верување за победа и без Лазаров!ПРЕС
стискаме палци

Стоилов со поддршка и верување за победа и без Лазаров!

Столе Стоилов пред вечерашниот натпревар со Чешка на Европското ракометно првенство во Вараждин изјави дека знаат што нè очекува против…

Технологијата на Vivo утре ќе претстави smart phone со сензор за отпечатоци на прсти под екранотМобилни и технологија
прикладна цена

Технологијата на Vivo утре ќе претстави smart phone со сензор за отпечатоци на прсти под екранот

Кинеската компанија Vivo утре ќе го претстави првиот паметен телефон на пазарот кој под екранот ќе има сензор за отпечатоци…