Лорин со нов имиџ за новиот албумШоу бизнис и трач

Лорин со нов имиџ за новиот албум

Пред шест години, Лорин се натпреваруваше со нејзината “Еуфорија”. Освен на песната, сите би се сетиле на долгата црна коса.…

Викторија Бекам намерно откри дека не носи долна облекаШоу бизнис и трач

Викторија Бекам намерно откри дека не носи долна облека

Познатaтa креаторка Викторија Бекам е активена во поселниов период и го промовира јубилејот на нејзиниот бренд, насловната страница на шпанскиот…

Нема да поверувате колку години има оваа убавицаУбавици
Екстра

Нема да поверувате колку години има оваа убавица

Риса Хираки е популарна јапонска манекенка, која стана светски хит на Инстаграм, особено откако ја откри нејзината вистинска возраст. Риса…

Петар Наумоски: Сакаат да ме сменат поради…Спорт
Вести

Петар Наумоски: Сакаат да ме сменат поради…

Петар Наумоски во 2015 година беше назначен како прв човек на македонската кошаркарска федерација и како што вели во интервјуто…

Руби Роз во инвалидска количкаШоу бизнис и трач
Со помин нека е

Руби Роз во инвалидска количка

Австралиската актерка Руби Роз целосно ја збунила јавноста и нејзините обожаватели со објавување на пост на социјалната мрежа. Имено, објави…

Познатите на црвениот килим на SAG наградитеШоу бизнис и трач
Слики

Познатите на црвениот килим на SAG наградите

Доделување на наградите Screen Actors Guild е одржано во недела вечер, а како продолжение на тивкиот протест за права на…

Ким повторно се соблече гола!Шоу бизнис и трач
траги-комично

Ким повторно се соблече гола!

Пред само неколку дена откако со сите ја сподели радосната вест дека нејзината ќерка дошла на овој свет познатата старлета…

Раскошни венчаници во новата колекција на Зухаир МурадМода и убавина
совршени

Раскошни венчаници во новата колекција на Зухаир Мурад

Зухаир Мурад е дизајнер кој знае како да и угоди на префинетата женска естетика и затоа важи за еден од…

Софтвер кој може да предвиди кога некој ќе почине?!Мобилни и технологија
баш језиво

Софтвер кој може да предвиди кога некој ќе почине?!

Креаторите на овој морничаво прецизен софтвер имале замисла да се подобри грижата на пациентите кои што се наоѓаат пред крајот на…

Берлускони повеќе не ја следи играта на Милан!Шоу бизнис и трач
дали е во право?

Берлускони повеќе не ја следи играта на Милан!

Поранешниот сопственик на италијански Милан, Силвио Берлускони призна дека не сака повеќе да го гледа „својот“ клуб. Берлускони минатата година…