Епицентар: Викенд ПрограмаНастани
19.01-20.01

Епицентар: Викенд Програма

Петок, 19 јануари: Maci Stojanovic  https://www.mixcloud.com/macistojanovic Visko  https://soundcloud.com/wishko Сабота, 20 јануари: Aubrey  https://soundcloud.com/aubreysolidgroove Mirko Popov  https://soundcloud.com/mirkopopov Vidinovski  https://soundcloud.com/vidinovski

Marija Jazz QuartetНастани
19.01

Marija Jazz Quartet

Marija Jazz Quartet е предводен од импресивниот џез вокал со огромно искуство Марија Димитријевиќ, заедно со докажаниот Дамир Имери, Кирил…

Маркионе не е љубител на електричните автомобили!Авто-мото
Дали се согласувате?

Маркионе не е љубител на електричните автомобили!

Големиот шеф на FCA, Серџо Маркионе, еден од „милениците“ на медиумите во автомобилскиот свет, со својата последна изјава на салонот…

Како да си помогнете ако имате испукани усни?Мода и убавина
дефинитивно е така

Како да си помогнете ако имате испукани усни?

Во текот на студените денови, усните можат да бидат суви и груби, а за да го спречите тоа, редовно мачкајте…

Поп пејачката Кајли Миног за прв пат проговори за раскинувањетоШоу бизнис и трач
жал ни е

Поп пејачката Кајли Миног за прв пат проговори за раскинувањето

Кајли Миног во разговор со магазинот “Сан” за прв пат проговори за тешката разделба со поранешниот вереник Џошуа Сас, и…

Според Вујовиќ, Македонија ја чека полуфинале!Спорт
го знае нашиот квалитет

Според Вујовиќ, Македонија ја чека полуфинале!

Македонските ракометари со одличните резултати покажаа дека може да бидеме најголемо изненадување на шампионатот во Хрватска кога во втората фаза…

Македонија против Шпанија на 21 јануари во втората фаза од ЕП!Спорт
одиме јако

Македонија против Шпанија на 21 јануари во втората фаза од ЕП!

Првиот натпревар од втората фаза на Европското првенство, македонската ракометна репрезентација ќе го игра на 21 јануари против првопласираната селекција…