Џенифер Лоренс во експлицитно и разголение издание во филмот “Red Sparrow”Музика и филм
згодница

Џенифер Лоренс во експлицитно и разголение издание во филмот “Red Sparrow”

За потребите на новото филмско остварување – “Red Sparrow”, актерката Џенифер Лоренс решила да се соблече гола. На почетокот на септември…

Кира Најтли објасни зашто не глуми во модерни филмовиШоу бизнис и трач

Кира Најтли објасни зашто не глуми во модерни филмови

Актерката Кира Најтли наскоро ќе игра во биографијата на “Колете”, чие дејство се одвива во почетокот на 20 век. Кира…

Елтон Џон на доделување на Греми наградите, но и..Музика и филм

Елтон Џон на доделување на Греми наградите, но и..

Ирската рок-група U2 и пејачите Елтон Џон и Кендик Ламар ќе настапат за време на 60-тата додела на американските музички…

Дали новата фотографија на Ким го открива името на бебето?Шоу бизнис и трач

Дали новата фотографија на Ким го открива името на бебето?

Американската старлета Ким Кардашијан сеуште не го објави името на своето новороденче, а многумина велат дека нејзината најнова фотографија откри…

Глумеше во една од најпознатите серии, но ретко кој се сеќаваМузика и филм

Глумеше во една од најпознатите серии, но ретко кој се сеќава

Пред 25 години, се емитуваше последната епизода на „Santa Barbara”, една од најдолгите сапунски серии во светот, и малкумина знаат…

Таткото на Рајан Гигс се срами од негоСпорт
Вести

Таткото на Рајан Гигс се срами од него

Рајан Гигс вчера и официјално седна на клупата на репрезентацијата на Велс, но без оглед на неговиот успех, неговиот татко…

Марко Матераци го искоментира трансферот на Фелипе КутињоСпорт
Вести

Марко Матераци го искоментира трансферот на Фелипе Кутињо

Марко Матераци го искоментира трансферот на Фелипе Кутињо и цената која Барселона ја плати за неговите услуги. Шпанскиот гигант за…

Ким и Кајне го добија своето трето детеШоу бизнис и трач

Ким и Кајне го добија своето трето дете

Старлетата Ким Кардашијан и раперот и модниот дизајнер Кајне Вест го добија своето трето дете, девојче тешко три ипол килограми,…

Asus го претстави ZenFone Max PlusМобилни и технологија
врвни перформанси

Asus го претстави ZenFone Max Plus

Новиот телефон на Asus доаѓа со 5,7-инчен екран, солиден хардвер и батерија со капацитет од дури 4130 mAh, а ќе…

Првите фотографии од близнаците на еден од најубавите парови во светот!Шоу бизнис и трач

Првите фотографии од близнаците на еден од најубавите парови во светот!

Веста дека најголемиот латино заводник, Енрике Иглесиас, и прекрасната тенисерка Ана Курникова станале родители го занеме светот со оглед на…