Карли Лорен е сон на сите АмериканциУбавици
Секси

Карли Лорен е сон на сите Американци

Карли Лорен има дваесет и шест години. Таа е Плејбој зајачица, која стана позната во октомври 2013 година, кога се…

Арон Афлало го нападна Немања БјелицаСпорт
Вести

Арон Афлало го нападна Немања Бјелица

НБА кошарката последниот период се повеќе заличува на ММА отколку на професионална кошаркарска лига. Пред неколку дена на натпреварот меѓу…

Елен Помпео е најплатена ТВ актеркаМузика и филм
Серија

Елен Помпео е најплатена ТВ актерка

На изненадување на многу, Елен Помпео, ѕвездата од хит серијата Вовед во анатомија е прогласена за најплатена ТВ актерка. Нејзината…

Кајли Миног го најави новиот албум со песната DancingШоу бизнис и трач
Музика

Кајли Миног го најави новиот албум со песната Dancing

4 години од претходниот албум, Кајли Миног ја најави песната Dancing, со кој го најавува својот 14 албум под името…

Се екипираше тимот на серијата за деца “Наше маало”Музика и филм

Се екипираше тимот на серијата за деца “Наше маало”

Сигурно се сеќавате на детската серија “Наше маало”, особено ако сте дете од крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите…

Кети Пери прозборе во врска со пластичните операцииШоу бизнис и трач
Екстра

Кети Пери прозборе во врска со пластичните операции

Веќе со години кружат гласини дека Кети Пери има направено пластични операции, но славната пејачка тврди дека е 100% природна.…

Како Џесика Алба стана успешна и позната бизнис жена?Шоу бизнис и трач
алал да и е

Како Џесика Алба стана успешна и позната бизнис жена?

Американската глумица и бизнис жена Џесика Алба ни открива како успеала да изгради свој личен бизнис.  Џесика Алба ја започна…

Huawei ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допирМобилни и технологија
колку ли ќе чини..

Huawei ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допир

Почетокот на 2018та година носи бројни иновации од многу производители кои најавуваат бум на своите досегашни уреди, а најавени се…

Кој е новиот тренер на РК Вардар?Спорт
имате ли претпоставка?

Кој е новиот тренер на РК Вардар?

Македонската репрезентација бележи извонредни резултати на Европското првенство во Хрватска каде првиот дел го завршивме на првото место во конкуренција…

Колку чини договорот на Пике со Барселона?Спорт
скромно..

Колку чини договорот на Пике со Барселона?

Шпанскиот гигант Барселона и Жерард Пике се договорија за продолжување на соработката до 30 јуни 2022 година, објави клубот од…