Емре Џан со можност за преговарање и потпишување на предоговор со било која екипаСпорт
Вести

Емре Џан со можност за преговарање и потпишување на предоговор со било која екипа

Емре Џан ги тера последните месеци од својот актуелен договор со Ливерпул, а тоа му остава можност да преговара и…

Усман Дембеле ќе мора одново да паузира поради повредаСпорт
Вести

Усман Дембеле ќе мора одново да паузира поради повреда

Усман Дембеле дефинитивно нема среќа во својата прва сезона во Барселона и ќе мора одново да паузира поради повреда. Тој…

Наташа Беквалац со оваа фотографија ги разнежни фановитеШоу бизнис и трач
Слика

Наташа Беквалац со оваа фотографија ги разнежни фановите

Пејачката Наташа Беквалац би требало повторно да се оствари во улогата на мајка оваа пролет. Со својот сопруг Лука чека…

Шакира најслушана на YouTube во 2017 годинаМузика и филм
Екстра

Шакира најслушана на YouTube во 2017 година

Колумбиската пејачка Шакира е прогласена за најслушана пејачка во 2017 година на YouTube. Песните Perro Fiel и Me enamore се…

Kia го претстави електричниот концепт NiroАвто-мото
предобар

Kia го претстави електричниот концепт Niro

Kia го изложи концептот Niro EV на Саемот за потрошувачка електроника “CES” кој што се одржува во Лас Вегас. Нов…

Дакота Џонсон и Крис Мартин се сепак заедно!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Дакота Џонсон и Крис Мартин се сепак заедно!

Дилемата дали  познатата ѕвезда од серијалот „Педесет нијанси“ Дакота Џонсон има нешто со пејачот од Coldplay, Крис Мартин конечно се решени.…

Емили Ратајковски фотографирана како ремек делото „Раѓањето на Венера“Шоу бизнис и трач

Емили Ратајковски фотографирана како ремек делото „Раѓањето на Венера“

Mногу често моделот Емили Рајтаковски прави многу провокативни слики, но овој пат, фотографијата има уметнички контекст. Иако сликарот Ботичели и…

Ариел Винтер одбра длабоко деколте и висок шлицШоу бизнис и трач

Ариел Винтер одбра длабоко деколте и висок шлиц

Ѕвездата на серијата „Модерно семејство”, актерката Ариел Винтер, минатиот викенд помина на црвен килим во исклучително провокативно издание.  Ариел на…

Ќерката на познатиот фудбалер среде скандал, се правда на инстаграмШоу бизнис и трач

Ќерката на познатиот фудбалер среде скандал, се правда на инстаграм

Без разлика дали тоа е вистина или не, но овие денови на интернетот кружи снимка со филмот за возрасни во…

Елегантна и разголена Хали Бери собира воздишки од сите присутни!Шоу бизнис и трач
сепак е згодница

Елегантна и разголена Хали Бери собира воздишки од сите присутни!

Хали Бери на 51-година изгледа одлично, а многу девојки можат да  завидуваат на заносната фигура. Хали Бери тоа уште еднаш…