Мараја Кери во креација на позната српска дизајнеркаШоу бизнис и трач

Мараја Кери во креација на позната српска дизајнерка

Не е првпат Мелина Џиновиќ да ги испорача своите фустани на адреси на познати холивудски актерки, пејачки. Сега Мараја Кери…

Модни совети за најладните зимски деновиМода и убавина

Модни совети за најладните зимски денови

Зимата не е наједноставната сезона ако сакате да бидете стилизирани. Овие се шест едноставни начини да изгледате модерно, без оглед…

Откриен еден од најголемите дијаманти во светотЗанимливости

Откриен еден од најголемите дијаманти во светот

Британската рударска компанија Gem Diamonds соопшти дека неодамна ископа дијамант од 910 карати во Лесото, кој веќе се смета за…

Култниот роман ќе стане серија, Џорџ Клуни глуми и режираШоу бизнис и трач

Култниот роман ќе стане серија, Џорџ Клуни глуми и режира

Американскиот актер Џорџ Клуни ќе биде режисер и главен актер во телевизиската верзија на романот Catch-22, соопшти службата за емитување…

BMW со рекордна продажба од 2 милиони модели во 2017 годинаАвто-мото
бренд си е бренд

BMW со рекордна продажба од 2 милиони модели во 2017 година

BMW во 2017 година заврши со испорачување на 2.088.283 возила, со раст од 4,2% на годишно ниво, со што овој…

Која е оваа актерка со непрепознатлива промена?Музика и филм
голема промена

Која е оваа актерка со непрепознатлива промена?

30-годишната актерка Блејк Лајвли уште од самите телевизиски почетоци е позната по стандардниот изглед,долгите и руси локни, а младата актерка…

Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?Мода и убавина
преубави

Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?

Манекенките Бела и Џиџи Хадид веќе го освоија светот и со својот изглед маѓепсаа многу мажи, па и жени ширум…

Сплотени, со голема волја би стигнале до победа над Црна ГораСпорт
стискаме палции

Сплотени, со голема волја би стигнале до победа над Црна Гора

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток во 20,30 минути ќе го одигра вториот меч од грпната фаза на Европското првенство,…

Samsung тајно го прикажа новиот свитлив Galaxy XМобилни и технологија
колку ли ќе чини..

Samsung тајно го прикажа новиот свитлив Galaxy X

Samsung на своите партнери им овозможи увид во изгледот и карактеристиките на идниот паметен телефон – Galaxy X, кој наводно…

Меси синоќа собори рекордСпорт
Вести

Меси синоќа собори рекорд

Лионел Меси со голот постигнат на гостувањето кај Реал Сосиседад синоќа го собори рекордот на поранешниот германски фудбалер Герд Милер…