Автомобил на “General Motors”  без волан и педалиАвто-мото
фасцинантно

Автомобил на “General Motors” без волан и педали

Автомобилот кој се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година е изум на компанијата “General Motors” …

Што и забрани Каније на Ким?Шоу бизнис и трач
убаво и направил..

Што и забрани Каније на Ким?

Канје Вест е заповедник и обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата, па откако се…

Новата Xperia XA2 е ривалот на Samsung Galaxy A8Мобилни и технологија
контра удар

Новата Xperia XA2 е ривалот на Samsung Galaxy A8

Компанијата Sony на Consumer Electronics Show саемот во Лас Вегас, го претстави „одговорот“ на Samsung Galaxy A8, а тоа е…

Брижит Макрон зрачи од убавина во тоалета на „Луј Витон“Шоу бизнис и трач
отмено

Брижит Макрон зрачи од убавина во тоалета на „Луј Витон“

Според списанието „Вог“ Брижит Макрон е прогласена за најдобро облечена жена, токму истата онаа што првин се најде на удар…

Марсениќ воодушевен од хрватските навивачиСпорт
навивање од душа

Марсениќ воодушевен од хрватските навивачи

Хрватските фанови бурно ги исвиркаа играчите на Србија при најавувањето во салата во Сплит и уште побурно ја исвиркаа химната…

Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младоликаЗдравје и Фитнес

Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младолика

Џенифер Анистон на 48-годишна возраст изгледа навистина божествена, а многумина се прашуваат дали актерката има магичен еликсир што ѝ помага…

Овој фустан мажите сакаат да го гледаат на женитеМода и убавина

Овој фустан мажите сакаат да го гледаат на жените

Не, не се работи за тесни и кратки фустани кои премногу откриваат. Wardrobe Staple💃🏼 The slip dress is a key…

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит повреденаШоу бизнис и трач

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит повредена

Биолошката ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит, 11-годишната Шајло поминаа неколку дена во болницата заради повреда на клучната коска.…

Белград се најде на листата „52 места што треба да се посетат во 2018 година“Занимливости

Белград се најде на листата „52 места што треба да се посетат во 2018 година“

Реномираниот американски весник The New York Times објави листа наречена „52 места што треба да се посетат во 2018 година”. И…